A to přitom mohla Kometa rozhodnout už v prodloužení, kdy po faulu Schleisse na Karla Pláška měla dvouminutovou přesilovku 4 na 3. S tou však nenaložila příliš efektivně a tak muselys rozhodnout až samostatné nájezdy. Ale pojďme se vrátit na začátek

Úvodní dějství nabídlo svižný hokej. Otevírací šanci měla čtvrtá brněnská pětka, kterou tentokrát doplnil prvním startem v extralize Anthony Luciani. Návrat do sestavy ohlásil také Petr Holík, který se usadil na centru své první formace. Brňané měli v první třetině několik střeleckých pokusů, ať už to byl Tomáš Svoboda, obránce Svozil nebo mladý Brabenec. Gólman Vítkovic si ale dokázal poradit. Na druhé straně přispěl dobrým výkonem Karel Vejmelka, jehož nejvíc zaměstnával Marosz s Polákem. Skóre se ale neměnilo a po první třetině tak šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Brňané byli ve druhé třetině střelecky aktivnější, ale góly padaly na druhé straně. O první se postaral ve 24. minutě Rostislav Marosz, který si najel na pravý kruh a prostřelil Vejmelku – 1:0. Vzápětí mohl srovnat Rákos, dobrou střeleckou pozici měl také Zbořil, ale Svoboda svůj tým držel. Největší tutovka Komety přišla dvě minuty před koncem periody. Sám před vítkovickou klecí se zjevil Petr Holík, jenže ten ani nadvakrát nepropálil ležícího brankáře. Při druhém pokusu trefil vymrštěnou lapačku.

Místo srovnání přišla o minutu později klasická formulka – nedáš, dostaneš. Štencel našel rozjetého Dominika Lakatoše, který upaloval sám na Vejmelku a toho překonal přesnou kličkou do forhendu – 2:0. Šance by byly, góly však nepřicházely. Domácí hráči si ve třetím dějství hlídali výsledek, nikam se nehnali a čekali, co předvede soupeř. Kometě sice naskakovaly střelecké pokusy, ale snížení nepřicházelo.

Vše zlomilo vyloučení Rostislava Marosze, který v 55. minutě vyfasoval větší trest za faul na Gajarského a putoval rovnou do sprch. Kometě se tak naskytla pětiminutová početní výhoda a v ní dvakrát zazářil Peter Schneider. Rakouský ostrostřelec nejprve pálil přesně z mezikruží a poté tečoval Freibergsovu bombu – 2:2. Šlo se do prodloužeční.

Všechny čtyři vítkovické nájezdníky Karel Vejmělka vychytal a tak se mohli hráči Komety po trefách Petra Holíka a Jakuba Brabence radovat z druhé výhry v řadě, tentokrát za dva body z ledu soupeře.