Slepý jezdec zajel v autě s navigátorem na okruhu v Brně nový traťový rekord

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Neuvěřitelné! Nevidomý automobilový nadšenec Petr Haluška, který si říká „Slepý bandita“ vytvořil v autě s navigátorem speciální traťový rekord na Masarykově okruhu v Brně. Trať, která je dlouhá přes pět kilometrů, zdolal v čase tři minuty a čtyřicet vteřin.

Společně s navigátorem usedl za volant vozu KTM X-BOW RR brněnského závodního týmu RTR Projects. Jejich rekord bude ve své speciální kategorii zapsán mezi oficiálně nejrychlejší časy Automotodromu Brno.

Závodní jezdci bez handicapu jezdí časy kolem dvou minut a deseti vteřin, na motocyklu lze trať zdolat do dvou minut a ve formuli v čase jedna minuta a 36 vteřin. Haluška dosáhl nejvyšší rychlosti téměř 187 kilometrů za hodinu. „Chtěl bych tímto pokusem ostatním nevidomým ukázat, že i přes svůj hendikep nemusí přestat snít a mohou se prosadit v čemkoliv, co je baví a naplňuje. Sám jsem velkým motoristickým fanouškem a rád posouvám hranice možného,“ uvedl Petr Hruška.

Haluška na dráze obkroužil celkem třiadvacet kol. Celé akci ale předcházela tvrdá příprava, trať znal do posledního detailu, vše musel držet v paměti a přitom udržet rychlost. „Na Masarykově okruhu má dveře otevřené každý, kdo miluje motoristický sport a dýchá pro něj. Petr Haluška je učebnicovým příkladem takového nadšence. I přes svůj hendikep nic nevzdává a neustále se snaží zlepšovat v tom, co ho baví,“ doplnila předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Fotogalerie: