fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Služba senior taxi v Bučovicích začala nabízet neomezený počet jízd

pix-ruc

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Zvýhodněná služba senior taxi v Bučovicích na Vyškovsku má počínaje únorem nové podmínky. Počet jízd, které uživatel bude moci využít, je nyní neomezený. Město na jízdy dosud vydávalo poukazy, informovala mluvčí radnice Martina Hašková. Novinka bude zatím platit po dobu zkušebního období.

Do konce ledna systém fungoval tak, že registrovaný uživatel dostal od města poukázky v hodnotě 30 či 50 korun, záleželo na tom, zda má trvalé bydliště v Bučovicích, nebo v jejich místní části. Poukázky pak využíval při jízdách se smluvním dopravcem. Při každé jízdě uživatel uplatnil jednu poukázku, kterou pak dopravci proplácelo město, kdy rozdíl mezi její hodnotou a ceníkovou částkou dopravce musel uživatel doplatit ze svého. Loni dostal každý uživatel služby 28 poukázek, mohl tedy osmadvacetkrát využít jízdu dotovanou městem.

Od února služba funguje tak, že uživatelé zaplatí dopravci za jízdu buď 30 korun, pokud mají trvalé bydliště v Bučovicích, nebo 50 korun, pokud mají trvalé bydliště v některé z místních částí Bučovic. Město pak dopravci zaplatí paušální částku. Uživatelé služby budou moci jezdit neomezeně. "Během půlročního zkušebního období, které potrvá do 31. července, bude systém vyhodnocen a radní města rozhodnou, zda v něm budeme pokračovat, nebo se bude muset nějakým způsobem upravit," uvedla mluvčí. Doplnila, že pro změnu se město rozhodlo proto, aby byla co nejefektivněji vynaložena částka, kterou má v rozpočtu na tuto službu vyčleněnou.

Senior taxi ve městě začalo fungovat ve druhé polovině roku 2019. V systému je registrovaných kolem 150 lidí s trvalým bydlištěm v Bučovicích nebo jejich místních částech. Loni se uskutečnilo zhruba 1500 jízd. V kraji služba funguje i v jiných městech, na Vyškovsku například v sousedním Slavkově u Brna či ve Vyškově.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT