fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Soud se dnes začne zabývat případem loňské vraždy v brněnské Slatině

sou-pixxx

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Krajský soud v Brně se dnes začne zabývat případem vraždy, která se stala loni na konci července v brněnské Slatině. Devětadvacetiletý muž tam podle státního zastupitelství chtěl rozebrat dříve ukradený vůz a napadl muže, který jej vyrušil. Policie jej dopadla později, když hlídce ujížděl v jiném ukradeném voze. Hrozí mu dvacet let vězení, nebo i výjimečný trest.

Podle některých médií je obviněným mužem profesionální boxer, který u odlehlých garáží pod vlivem drog ubil nářadím muže luxujícího vůz. Podle obžaloby muž nejdříve ukradl osobní vůz a motocykl, následně další vůz, přičemž v provozovně těžce zranil prodavače. Poté podle obžaloby odjel ke garážím, kde chtěl ukradený vůz rozebrat, poškozený ho ale vyrušil. Obžalovaný muže podle státního zastupitelství napadl, naložil do vozu a odjel s ním na jiné místo, kde vůz zapálil.

Později ten den se podle tehdejšího vyjádření policie stal terčem agresivity pachatele i pracovník autobazaru, po jehož napadení muž odjel ukradeným jeepem. Policie po oznámení začala po ukradeném voze pátrat i s využitím vrtulníku. "Hledané vozidlo se podařilo objevit v Židenicích, muž za volantem ale odmítl uposlechnout pokynů policistů k zastavení a začal ujíždět," uvedl tehdy mluvčí policie Pavel Šváb.

Pronásledování za pomoci vrtulníku skončilo zadržením podezřelého v Křenovicích na Vyškovsku. Tam muže, který měl pozitivní test na drogy, policisté zajistili a následně umístili do policejní cely. Kromě vraždy se bude zpovídat i z přečinu neoprávněného užívání cizí věci, ublížení na zdraví, výtržnictví, také z loupeže, krádeže ve stádiu pokusu a z poškození cizí věci ve stádiu pokusu.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT