Pokud bude jeho podnět splňovat všechny potřebné náležitosti, bude se jím disciplinární komise zabývat. O Mrázkově kroku informoval server iSport.cz.

"V čase 31:05 hráč Martin Ševc, který se v danou chvíli neúčastnil hry na ledě, z prostoru střídaček zasáhl seknutím hokejkou do šarvátky, která se odehrávala v těsné blízkosti střídačky hostů," uvedl starosta v dopise disciplinární komise.

Mrázek, který je civilním povoláním právník, se domnívá, že Ševc měl již v pondělním zápase dostat větší trest a automatický trest do konce utkání anebo trest ve hře. "Porušil nejen hokejová pravidla, ale i dobré mravy. To se dotklo mě i široké veřejnosti," uvedl Mrázek.

"Jednání hráče Ševce bylo vedeno z klidu, s rozmyslem, po předchozí přípravě. Nikoliv v rámci přemotivovaného sportovního výkonu. To jen umocňuje jeho společenskou a mravní škodlivost. Jde tedy o čin takového stupně a charakteru nebezpečnosti, který vyžaduje, aby se jím zabývala disciplinární komise extraligy," napsal Mrázek.

Na svazu se jeho dopisem zabývají. "Řeší se, zda je starosta oprávněnou osobou takový podnět podat a zda ten splňuje další potřebné náležitosti," řekl ČTK tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. "Buď dojde k vyhodnocení, že nesplňuje, ať už kvůli oprávněnosti subjektu, nebo z jiných důvodů. V takovém případě se podnět odloží. Nebo bude vše potřebné splňovat a pak by se to celé řešilo. Kdy ale bude v tomto rozhodnuto, to nedokážu říci. Samozřejmě bychom pak informovali o případném trestu," doplnil Zikmund.

Mistrovská Kometa v pondělí zvítězila 3:2 v prodloužení a vyrovnala sérii s Libercem na 2:2.