Hlavní roli zde hrají svatební šaty od počátku 20. století až do 50. let, nechybí ani šaty pro družičky. Mezi exponáty jsou zastoupeny také ukázky svatebních oznámení či blahopřání, módních časopisů, výbavy nevěsty nebo malá galerie zarámovaných svatebních fotografií z první poloviny 20. století. Návštěvníci se dozvědí i řadu zajímavých informací, například že existovaly různé nadace pro podporu chudých nevěst. 

Výstava je pomyslně rozdělena na dvě části. První z nich se věnuje měšťanskému prostředí, kde uvidíte ty nejstarší kousky, ale také svatební šaty místních občanů z okolí Ivančic. Krásu, eleganci a módní různorodost doplňují předměty ve vitrínách, které byly se svatbou neodmyslitelně spojené, jako jsou závoje, voničky, kabelky, rukavičky nebo klobouky.

Ve druhé části výstavy si návštěvníci mohou prohlédnout venkovský svatební oděv z počátku minulého století. Doplňují ho modely úprav hlavy nevěsty a družičky i ženské čepce, které připomínají změnu postavení dívky ve společnosti. Prezentovány jsou zde také svatební věnečky a vonice. „Upozornila bych na svatební šaty z roku 1915 z Krumvíře po Josefe Benáčkové. Jsou to šaty venkovské, krojové. Její dcera se vdávala v roce 1936 a tyto svatební šaty zde máme také vystavené. Na tomto příkladu můžeme pozorovat proměnu venkovského prostředí a vliv města a městské módy,“ uvedla autorka výstavy Barbora Svobodová.

Vystavené exponáty pochází ze sbírek Moravského zemského muzea, Muzea města Brna, Moravské zemské knihovny, Vlastivědného muzea v Kyjově, Spolku pro muzeum v Krumvíři a z poboček Muzea Brněnska: Muzea ve Šlapanicích, Podhoráckého muzea a Muzea v Ivančicích. Několik předmětů zapůjčili i soukromí majitelé.