Trenér litvínovských hokejistů Karel Mlejnek před čtvrtfinále play off extraligy mírně favorizuje Kometu Brno. Série čtvrtého celku s pátým po základní části začne ve Winning Group Areně v neděli. Jak ale kouč Severočechů uvedl během dnešního setkání s novináři, ani jeho mužstvu neschází sebedůvěra.

„Věřím, že série bude dlouhá. Určitě do ní nevstupujeme jako favorit, ale ani jako outsider. Budeme se v každém utkání prát, abychom ho překlopili na svoji stranu,“ řekl Mlejnek po dopoledním tréninku.

Litvínov poprvé od historického titulu v roce 2015 vyhrál sérii ve vyřazovací fázi extraligy, v předkole si poradil s Plzní 3:0 na zápasy. „Chci dát kredit našemu týmu, že jsme předkolo přešli v nejkratším časovém momentu. Spolu s koncem základní části jsme odehráli za devět dní pět extrémně náročných střetnutí, navíc všechny vítězné. Myslím, že trošku sebevědomí máme,“ řekl sedmačtyřicetiletý trenér.

Se Škodou se hrálo na ostří nože, hlavně v úvodním utkání se jiskřilo

Severočeši to ustáli, což Mlejnek přijal s potěšením. „Plzeň předváděla velmi fyzický hokej, na druhou stranu jsme se jí v tom stoprocentně vyrovnali. Věřím, že i na tento aspekt hry jsme připravení,“ avizoval rodák z Karlových Varů. „I v Brně jsou nějací hráči, kteří tohle umí, jsou zkušení, prošli si několika sériemi play off. Věřím, že my budeme stejně tvrdí a důslední,“ doplnil Mlejnek.

Zároveň na svůj tým apeluje, aby se vyvaroval zbytečných vyloučení. Už proto, že přesilové hry patří ke chloubě Komety, v základní části jich využila bezmála 21 procent, což ji řadilo na čtvrté místo. „V jedné přesilovkové formaci je střelec Gazda, ve druhé nepříjemní Moses s Pospíšilem. Připravujeme se na to,“ řekl trenér Vervy. „Hlavně se budeme snažit o výborný pohyb, chceme být velmi nepříjemní, agresivní, zároveň disciplinovaní, abychom soupeři nenabídli to, co bude chtít.“

I Litvínov v přesilovkách během sezony šlapal, jenže teď v nich bude postrádat dirigenta Janise Jakse. Lotyšský zadák dostal čtyřzápasový trest za napadení plzeňského útočníka Jana Schleisse. „Každý, kdo se podívá na Jaksovu produktivitu, na jeho přínos pro mužstvo a v přesilové hře, musí uznat, že to je ztráta velká. Nicméně věřím, že ostatní hráči ho v daný moment plnohodnotně nahradí. Máme připraveno víc variant, dvě tři,“ ujistil Mlejnek.

Kometu označil za velmi zkušené a trpělivé družstvo, jehož tvář se v průběhu ročníku měnila. A to k lepšímu

„Oproti úvodu sezony, možná oproti její první polovině, už je extrémně organizované ve středním pásmu, moc si nekomplikují život na kotouči v obranném pásmu, rychle otáčí hru. Mají připravené brejkové hráče,“ popsal bývalý trenér reprezentační dvacítky. „Doufám, že my budeme velmi poctiví a zároveň také trpěliví. A že naše hra nebude vodou na jejich mlýn,“ přál si Mlejnek.