První dějství duelu vystihla dosavadní počínání Brňanů v přípravě. Kometa dokáže své soky přehrávat a tvořit si šance, které však nedokáže proměňovat. Několik možností ke skórování tak neproměnil Flek a neprosadil se ani Horký, jehož střela zazvonila o levou tyčku Špunarovy branky.

Druhá třetina začala přesilovkou na každé straně, ty však úvodní přesnou trefu zápasu nenabídly. Tu přinesl až smolný moment pro modrobílé. Gólman Komety Čiliak vyrazil ve 33. minutě střelu Řezníčka vedle brankoviště, odkud si kotouč do vlastní sítě odrazil jeden z bránících hráčů – 0:1.

Brněnského brankáře v ten moment nahradil Jekel, který dostal možnost odchytat druhou polovinu utkání. Kometa srovnala o čtyři minuty později, kdy Holland nabil na vrchol levého kruhu Kundrátkovi a ten bombou z první nedal přesunujícímu se Špunarovi šanci – 1:1.

Hostům se však ještě těsně před druhou sirénou podařilo vrátit se do vedení. Kucsera v 39. minutě poslal nabídku mezi kruhy Klimkovi, který dokázal usměrnit kotouč mimo dosah Jekela – 1:2.

Není tedy divu, že se modrobílí snažili hned v úvodu poslední periody znovu vyrovnat. Velmi blízko byl Zbořil, po jehož teči Kučeříkova pokusu Špunara opět zachránila branková konstrukce.

Tlak domácích gradoval hlavně poté, co se třetí třetina překlopila do své druhé poloviny. Ani jedna z nebezpečných střel však ke vstřelení vyrovnávací trefy nevedla. A to ani ve chvíli, kdy Horký nabízel Holíkovi puk před odkrytou klec.

Velká snaha Brňanů přišla vniveč, když Olomouc ujela do ojedinělého přečíslení tři na jednoho. Zakončil jej Navrátil, který se v 56. minutě z levého kruhu trefil pod lapačku Jekela – 1:3. A protože se už tento stav do konce utkání nezměnil, znamenal druhou prohru Komety v přípravě.