V Brně vzniknou další dvě dětské skupiny, činnost zahájí v říjnu

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Sdružení zdravotnických zařízení, tedy příspěvkovka města Brna bude provozovat další dvě dětské skupiny. Doposud organizace zajišťovala činnost dvou skupin. V tiskové zprávě o tom dnes informoval ředitel organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno Dan Zeman a primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

„S provozem dětských skupin už máme zkušenosti. Doposud jsme provozovali tři dětské skupiny. K vybudování dalších dvou dětských skupin jsme využili finanční prostředky z operačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí,“ uvedl ředitel Sdružení zdravotnických zařízení II Dan Zeman.

Další dvě dětské skupiny budou otevřeny se začátkem října a budou určeny pro děti ve věku od jednoho roku do čtyř let. Rodiče se mohou obracet přímo na vedoucí dětských skupin. Kontakty na ně najdou na webu Sdružení zdravotnických zařízení (https://www.polza.cz/).

„V poliklinice Zahradníkova vznikne nová dětská skupina Nerudova, která doplní již stávající dětskou skupinu Zahradníkova. Obě skupiny mají i jednu vedoucí a některé společně prostory. Kapacita této skupiny je osm dětí. Druhou novou dětskou skupinu otevíráme ve Starém Lískovci na ulici Kyjevská v rámci Dětského rehabilitačního centra. Tato dětská skupina má kapacitu pro dvanáct dětí,“ uvedl Hladík, s tím, že provozní doba obou bude od 6:30 do 17 hodin.

Nové dětské skupiny jsou velkým řešením pro rodiče, kteří z profesního hlediska musí umístit dítě do předškolního zařízení o něco dříve.  „V posledních letech se v Brně rodí poměrně hodně dětí, v roce 2021 to bylo 4432 dětí a našim cílem je, aby v Brně byly dostatečně kapacity v mateřských školách, ale zároveň pestrá nabídka dalších zařízeních. Dětské skupiny jsou navíc vhodné i pro mladší děti. Dítěti je zde v úzkém kruhu věnována patřičná pozornost. Je pro nás důležité také sladění rodinného a profesního života, proto dětské skupiny budeme i nadále podporovat,“ doplnil Hladík.

Rodiče se mohou obracet přímo na vedoucí dětských skupin.

Dětská skupina Nerudova, vedoucí DS Aneta Aksamitová, +420 770 110 182, dsz@polza.cz

Dětská skupina Kyjevská, vedoucí DS Zlatuše Hrdličková, +420 725 805 984, kyjevska@polza.cz