V brněnských Židenicích mají pro cestující městskou hromadnou nové digitální tabule

  • Foto

    Dáme na vás

V brněnských Židenicích mají od začátku tohoto týdne dvě nové digitální tabule, které informují o odjezdech a příjezdech autobusů a tramvají městské hromadné dopravy. Obě jsou umístěny u zastávek „Dělnický dům“, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra. Tabule byly realizovány  z participativního rozpočtu Dáme na vás.

„Jsem rád, že při realizaci zastávkových elektronických informačních panelů byly využity moderní technologie a například svítivost LED diod je automaticky upravována podle okolního osvětlení, aby byla zaručena dobrá čitelnost za všech světelných podmínek i ekologický přístup,“ uvedl radní pro participaci Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Navrhovatel Štěpán Juránek přišel s nápadem instalovat digitální tabule s odjezdy na zastávkách u Dělnického domu, aby i zde došlo k posílení standardů moderní městské hromadné dopravy. Jeho projekt získal 2326 hlasů a umístil se na 10. místě v šestém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkové náklady na zhotovení tabulí činily téměř 1,5 milionu korun.

„Digitální tabule ocení celé východní Brno, jehož obyvatelé Dělnický dům využívají jako významný přestupní uzel MHD. Díky jednomu z nejhezčích výhledů na Brno z Bílé hory je ale ocení i mnozí další, kteří k nám zavítají. Berte to jako pozvání, rádi Vás v Židenicích přivítáme,“ sdělil navrhovatel Štěpán Juránek.

Zdroj: 
MMB