Balanční prvky a prolézačka pro velké dobrodruhy, malé děti zase potěší hopsadlo a klouzačka. Nové hřiště v Borodinově ulici v brněnských Kohoutovicích je splněným snem dobrodruhů. Jeho rekonstrukce přišla na 1,1 milionu korun a radnice ji zaplatila z dotace města. Zkušení tvůrci hřišť z Yggdrasilmontu použili materiál z akátového dřeva. Renovace prostoru přitom trvala jen necelého půl roku. Hřiště kromě atraktivních herních prvků nabízí i krásné prostředí mezi domy a lesem, informoval zpravodajský portál BRŇAN kohoutovický starosta Jakub Hruška (KDU-ČSL).

Mysleli hlavně na větší děti

„Konečně nám počasí dovolilo, abychom slavnostně toto krásné dřevěné hřiště otevřeli. Tentokrát jsme mysleli hlavně na ty větší děti. Pro jejich fyzický i psychický rozvoj mohou dětská hřiště sehrát nemalou roli. Herní prvky jim pomáhají rozvíjet motorické dovednosti a budují jim sebevědomí,“ uvedl Hruška.

Dali dětem prostor zkoumat a poznávat svět v bezpečném prostředí

Na návrhu úprav se výrazně podílela i radní Kohoutovic Eva Sychrová (KDU-ČSL). „Moje úloha spočívala ve formulaci zadání, navolit do zadání takové herní prvky, aby byly dostatečně zajímavé pro větší děti, zároveň ale, aby i menší děti za asistence rodičů mohly tyto prvky časem objevovat a rozšiřovat si tak dovednosti. Bezpečnost je pro nás prioritou, řídíme se normami, abychom minimalizovali rizika. Chápeme ale i touhu dětí po dobrodružství a snažíme se jim dát prostor pro zkoumání a poznávání světa v bezpečném prostředí,“ řekla Sychrová.

Z nového hřiště mají radost i rodiče

Z nového hřiště má velkou radost třeba maminka Tamara Cupáková. „Nové hřiště na Borodinově je velmi promyšlené, skvěle zapadající do lesnatého okolí. Svými herními prvky může zaujmout jak menší děti, tak především ty větší. Nově upravený povrch hřiště celkově přispěl k hezkému vzhledu ulice. Jako maminka dvou dětí jsem za nové hřiště velmi ráda a myslím si, že svojí originalitou bude lákat děti z širšího okolí,“ svěřila se Cupáková.

Lavičky nahradilo molo

Kromě prolézačky s klouzačkou, hopsadla, houpačky ve tvaru hnízda, točidla a dřevěného tunelu se mohou malí dobrodruzi těšit i na nový mobiliář. Původní lavičky nahradilo moderní molo, které je dostatečně velké pro uspořádání pikniku pro celou rodinu. Takže si po hře můžou rodiče s dětmi odpočinout a nasát příjemnou atmosféru.