Lepší komfort pro pacienty i pro personál zdravotnického zařízení. To je výsledek rekonstrukce prostor v Nemocnici Letovice na Blanensku. Jihomoravský kraj na úpravy dvou oddělení podle hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) přispěl osmadvaceti miliony korun. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí hejtmanství Alena Knotková.

Práce vyšly na téměř 36 milionů

Radikálních úprav doznala konkrétně lůžková oddělení B a C následné péče. „Tato oddělení už rekonstrukci opravdu potřebovala. Zvyšuje se komfort jak pro pacienty, tak pro personál v zázemí. Práce vyšly celkem na 35,6 milionů a kraj nemocnici přispěl 28 milionů,“ řekl hejtman Jan Grolich.

Zvýšili bezpečnost a zlepšili komfort na pokojích

Ve druhém a třetím podlaží letovické nemocnice došlo ke kompletní výměně oken, rekonstruovaly se veškeré omítky, podlahy a rozvody. Bezpečnost zařízení se zvýšila vybudováním chráněných únikových cest. Ke zvýšení komfortu na šesti pokojích výrazně přispělo vestavění vlastního sociálního zařízení. Pokoje také vybavili nástěnnými rampami.

V tělocvičně přibyla klimatizace

„Obnovilo se vnitřní vybavení – nové konzolové vany umožňují koupel částečně mobilních a také imobilních pacientů. Na odděleních přibyly nové sklady a čisticí místnosti a také sociální zařízení pro personál. Nově jsme pořídili klimatizaci do prostor tělocvičny rehabilitace a do sesteren,“ uvedl krajský radní pro oblast zdravotnictví Karel Podzimek (ODS).

Rekonstrukce běžela při částečném provozu

Vstřícnost k opravám ocenil radní pro investice Vladimír Šmerda (ODS). „Stavbu jsme zahájili v říjnu minulého roku. Po celou dobu byla rekonstrukce prováděna za částečného provozu obou oddělení, což bylo velmi náročné jak provozně pro Nemocnici Letovice, tak realizačně pro zhotovitele stavby,“ dodal Šmerda.

Původní kapacita nemocnice se nezměnila

Původní kapacitu letovické nemocnice provedená rekonstrukce nezměnila – zůstává celkem 134 lůžek, z toho 120 lůžek pro poskytování následné lůžkové péče a 14 lůžek pro poskytování sociálních služeb ve zdravotnickém zařízení.