fbpx
01. 04. 2023 Dnes má svátek Hugo

V Maloměřicích sjel ženě kočárek do řeky, naštěstí bez dítěte

Foto:

ilustrační - Pixabay

Velké štěstí měla mladá maminka při čtvrteční procházce poblíž řeky v brněnských Maloměřicích. Neobvyklou situaci, kdy prázdný kočárek plul po řece, pomohli vyřešit brněnští strážníci. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval jejich Jakub Ghanem.

„Včera odpoledne operátor na lince 156 okamžitě zbystřil, když pětatřicetiletá žena ohlásila, že jí při procházce s malým synkem sjel do řeky Svitavy kočárek a „vesele pluje“ směrem k Cacovickému ostrovu. Strážník se okamžitě ujistil, že v něm právě neměla dítě a na místo se vydala hlídka ze severu Brna,“ popsal Ghanem.

Na místo byla povolána i posádka z poříční jednotky městské policie

Kočárek plující vzhůru nohama asi čtyři metry od břehu však nechtěla hlídka jen nečinně pozorovat. „K tažném lanu z kufru služebního vozidla proto připnula startovací kabel a jeden ze strážníků vrhal jeho širokou svorkou směrem k trčícím kolečkům. Touto moderní nápodobou lasování se mu po chvíli skutečně podařilo zachytit konstrukci a kočár opatrně přitáhl ke břehu. Při vyprošťování mu výrazně pomohl i kolega, který si od přihlížejícího půjčil teleskopickou pilu na větve,“ doplnil Ghanem.
Více ve videu brněnských strážníků.

Líbí se mi

2
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT