Zbrojovka nastoupila do utkání v bráně s Halouskou, v základní sestavě se objevil i osmnáctiletý Mach. Do první větší šance se prodral agilní Tonda Růsek, ale z pravé strany nedokázal zamířit do prostoru branky a minul. Brněnští měli více ze hry a obrana Vlašimi měla co dělat s útočnými snahami Zbrojovky. Udeřit se Flintě podařilo v jednadvacáté minutě. Na rohový kop si spolu s Magerou naskočil Jakub Šural a byl to právě on, kdo míč usměrnil do sítě. Při oslavě svého gólu poslal pozdrav do nebe svému bratrovi – 0:1. Zbrojovka pokračovala v aktivitě a nechybělo mnoho k vedení o dvě branky.

Dvě minuty po brance Šurala se totiž do dobré pozice dostal Šimon Šumbera, nejproduktivnější hráč přípravy ale nedokázal zakončit dle svých představ a Řehák míč zkrotil. Hra Zbrojovky i nadále dělala problémy domácímu celku a po chybě Řeháka, jenž si nedokázal stáhnout míč ze vzduchu a těsně před Bartolomeem musela míč odpravit obrana Vlašimi. Až v závěru zahrozila i Vlašim, Jakubov ale pálil vedle a poločas tak ovládl hostující tým poměrem 0:1.

Ve druhé půli Vlašim ukázala svou nepříjemnou stránku a Zbrojovka měla co dělat. Nepříjemné centry ze strany dokázala stoperská dvojice Šural – Kryštůfek odvracet celkem spolehlivě. Problém nastal v 60. minutě, kdy se ke střele na levé straně dostal Jakubov, jeho ránu těsně před Halouskou tečoval jmenovec brněnského herce a fanouška Zbrojovky, Václav Svoboda a rozvlnil síť brněnské klece – 1:1.

Brňané se hnali za vedoucí brankou a velice blízko k ní byl Lukáš Magera, jenž tečoval střílený centr z pravé strany. Bohužel pro fanoušky Zbrojovky trefil jen připraveného Řeháka. O osm minut později se po hostujícím rohu do brejku dostal domácí Breda, obhodil si Halousku, který jej dle verdiktu rozhodčího Petříka podrazil a sedm minut před koncem kopala Vlašim pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Ladislav Janda, který dokázal překonat Halousku.

Kdo v tuto chvíli zlomil nad Zbrojovkou hůl, tak musel hodně rychle běžet pro lepidlo. Hned po rozehrání se probil do zakončení střídající Zikl a domácí Řehák měl co dělat, aby míč vytěsnil na roh. Flinta se zatáhla na polovinu Vlašimi a tři minuty před vypršením základní hrací doby zařídil alespoň bod Pavel Eismann, jehož centr propadl do brány.

Trenér Šustr utkání zhodnotil takto: "Ve druhé půli hráčům najednou chyběla odvaha, vepředu i vzadu. Nebyli jsme sebevědomí a vinou toho jsme soupeři dovolili vyrovnání na 1:1. Hráč soupeře se nám nemůže dostat na úrovni penalty k míči sám, navíc tomu předcházela série dalších chyb a ztrát. Následně jsme udělali hloupost při naší útočné standardce a dostali gól na 2:1. Hráčům jsme po inkasované brance zopakovali, ať začnou jezdit a chtějí situaci ještě změnit. Odměnou bylo vyrovnání, kdy po centru míč propadl do brány. Musíme to vzít a připravit se na další zápas mnohem lépe. Nemůžeme si dovolit hrát se strachem, to nejde."