Kometě k tříbodové výhře v Třinci stačila jediná trefa. Zbytek poté zařídila spolehlivá obrana v čele s brankářem Čilliakem. „Byl to náročný a ubojovaný zápas, obzvlášť když padl jeden gól,“ popisoval slovenský gólman po konci utkání. „Určitě rozhodla bojovnost. Měli jsme strašně moc zblokovaných střel a bojovali jsme od začátku do konce. Bojovností jsme to zvládli. Každý šel na krev a dřeli jsme jeden za druhého,“ dodal Čiliak.

Modrobílí v zápase hráli hned šestkrát v oslabení, nejtěžší momenty však přežili a to včetně dlouhého dvojnásobného oslabení na přelomu druhé a třetí třetiny. „Spoluhráči bojovali a skvěle jsme ubránili všechny přesilovky soupeře, kde jsme Třinec v některých částech nepustili ke střele. Jsem strašně rád za takový zápas, to jsme přesně potřebovali. Potřebujeme i nadále sbírat body,“ tvrdí brněnský brankář.

V závěrečné třetině se domácí snažili o vyrovnání, Brňané však svědomitě bránili a Čiliakovi práci dokázali usnadnit. Jak však potvrdil sám gólman Komety, pouze na obranu se svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského soustředit nechtěli. „Nějaké šance jsme tam měli. Pokud bychom dali druhý gól, mohlo být rozhodnuto dříve. Zápasy, které skončí 1:0, prostě v hokeji bývají. Jedno mužstvo vede, to druhé musí útočit a tlačit se dopředu. Takové zápasy jsou hodně náročné, ale když se povedou, je to o to sladší,“ radoval se po skončení duelu.

Slovenský reprezentant si klání na ledě Ocelářů užil, po první vychytané nule od svého návratu do Komety byl zaslouženě vyhlášen hráčem zápasu a diváci jej odměnili zdařilou děkovačkou. „Je to super, do Třince se vždycky těším. Je zde výborná hala, dobrá atmosféra a vše je ještě lepší, když se vyhraje. Loni jsme tu oslavili titul, dokonce se mi vrátily nějaké vzpomínky, když jsme přijeli na stadion,“ uzavřel své povídání strážce brněnského brankoviště.