Vedení města Brna už v únoru informovalo o tom, že postaví multifunkční halu pro hokejovou Kometu na výstavišti u pavilonu Z v západní části výstaviště. Nové místo je lepší z hlediska času, napojení na městskou hromadnou dopravu a parkování. Stavba haly bude stát 1,4 miliardy korun a nabídne 12.000 míst, DRFG aréna se 7700 místy už kapacitně nestačí.

Jednání se nyní posunula k otázce spolufinancování.  „Z toho důvodu jsme se minulý týden spolu se zástupci kraje sešli s vládním zmocněncem pro sport a bývalým vynikajícím brankářem Milanem Hniličkou. Chceme, aby Brno zažilo Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Ve městě je velká poptávka po hokeji, skvělí brněnští fanoušci si takovou akci zaslouží,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

O výstavbě haly pro Kometu na výstavišti se začalo mluvit poté, co Kometa předloni po 51 letech získala titul v nejvyšší soutěži. Snahy posílilo i to, že Kometa loni titul obhájila. „Navazujeme na dohodu, kterou jsme měli s minulým vedením magistrátu, kde jsme se dohodli, že budeme chtít vybudovat tento sportovní stánek, nejen pro hokejisty, ale i jiné sporty,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Ten dále doplnil, že co se týká financování, dospělo jednání ke konkrétním závěrům, kraj i město Brno se na realizaci budou podílet v řádech desítek milionů korun.

„Dlouhodobě vnímáme obrovský zájem fanoušků o Kometu. Multifunkční hala na výstavišti posune nejen brněnský hokej, ale i kulturu na novou úroveň. Případná možnost spolupořádání mistrovství světa pak bude pro nejen brněnské, ale i pro všechny české příznivce hokeje pomyslnou třešničkou na dortu,“ uzavřel majitel a generální manažer Komety Libor Zábranský.

Podle primátorky Vaňkové město zváží založení spolku nebo firmy, která by byla investorem celé stavby. Důležité je podle ní také fakt, aby založená společnost byla schopná čerpat dotace ze strany státu.