Historicky první dražba necelé padesátky obrazů od 38 výtvarníků z výtvarné soutěže da MEDici skončila 20. prosince o půlnoci a vynesla 34.300 korun.

„U některých obrazů se strhla bitva na poslední chvíli a příhozy jsme zaznamenali ještě minutu před půlnocí,“ upřesnila v tiskové zprávě Jana Majerová z Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Vybraná částka půjde na podporu vybudování Památníku dárcům těl. Ten vznikne na Ústředním hřbitově v Brně na počest těm, kteří se rozhodli věnovat své tělo na vědecké a výukové účely.

Díla byla podle Jany Majerové vystavena od 14. října do 6. prosince v Univerzitním kampusu v brněnských Bohunicích. Tato vůbec první výtvarná výstava na půdě lékařské fakulty vznikla díky zájmu fakulty o mimoškolní aktivity svých studentů i absolventů. Ti často na sociálních sítích uveřejňují díla, jejichž prostřednictvím si upevňují vztah k medicíně obecně, ke svému studiu na lékařské fakultě, ale také relaxují.

Absolutní vítězkou soutěže se s obrazem nazvaným Srdce – Koreň života stala studentka Viktória Vysoká, která je nyní ve 3. ročníku studijního programu Zubní lékařství Lékařské fakulty MU.

Třináct vybraných vítězných výtvarných děl pak poslouží k vytvoření nástěnného kalendáře pro příští rok. Ten se už teď kompletuje a vyrábí.