fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Žalobce: Dealeři drog si za necelé dva roky vydělali půldruhého milionu korun

Půldruhého milionu korun si podle obžaloby vydělali prodejem pervitinu a marihuany dva dealeři drog z Vysočiny, kteří stanuli před Krajským soudem v Brně.
dealeri-drog-red

Foto:

redakce RED

Státní zástupce šestadvacetiletého podnikatele Davida B. viní, že od ledna 2020 do loňského července, kdy ho s 30 gramy pervitinu zadržela zásahová jednotka, prodával ve své kanceláři ve Velkém Meziříčí na Žďársku pervitin a marihuanu.

Uživatelé si od něj kupovali různá množství omamných látek. Jednomu narkomanovi tak například postupně prodal 60 gramů pervitinu a čtvrt kilogramu marihuany. David B. byl přitom v podmínce právě za dealerství omamných látek. „Celkem si tak vydělal 1,5 milionu korun,“ upřesnil žalobce.

Část pervitinu a marihuany od něj koupil druhý obžalovaný, devětadvacetiletý Jiří K. Drogy pak prodával na různých místech ve Velkém Meziříčí.

„Je to zlý sen. Už rok jsem ve vazbě. Vím, že je špatné vydělávat na závislosti jiných lidí na drogách. Souhlasím s částí obžaloby, že jsem prodal některým uživatelům uvedeným ve spisu. S některými jmény a gramáží drog však naopak nesouhlasím,“ uvedl u soudu David B., kterého do jednací síně přivedla eskorta z vazební věznice.

Předseda trestního senátu Miloš Žďárský mu proto přečetl seznam jmen, přičemž obžalovaný většinu z nich odsouhlasil včetně množství prodaných drog.

Vousatý mladík v černém značkovém tričku a světlých riflích pak přiznal, že většina kšeftů s drogami probíhala přes sociální síť Telegram. „Řada lidí ode mě pervitin nakupovala hlavně proto, že byl čistší než droga od konkurence,“ přiznal obžalovaný.

Popřel však, že si najal kancelář ve Velkém Meziříčí jen proto, aby tam kšeftoval s omamnými látkami. „S kolegou jsme se živili prodejem a opravami elektroniky. Mám živnost na opravy počítačů a mobilů,“ vysvětlil David B. s dovětkem, že prodej drog pro něj byl slušným vedlejším příjmem. „Přiznávám, že peníze nalezené u mě v bytě pocházely právě z prodeje pervitinu a marihuany,“ dodal dealer.

K prodeji drog se přiznal i jeho kumpán, který jako živnostník zase montuje fotovolatické panely na střechy domů a měsíčně si prý vydělá mezi padesáti až šedesáti tisíci korun. „Drogy jsem prodával spíš kvůli tomu, abych měl přístup k další dávce, protože jsem je dřív sám užíval. Letos jsem však už čistý, od ledna nic neberu,“ vypověděl Jiří K.

Davidovi B. navrhuje žalobce devět až deset let v nejtvrdším vězení, zabavení více než milionu korun na jeho účtu a peněžitý trest až půl milionu korun. Jiří K. by si podle jeho návrhu měl odpykat 8 až 9 let žaláře. Líčení soudce odročil na konec září, kdy chce vyslechnout svědky a přečíst listinné důkazy.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT