Svěřenci Marka Moskala mohou sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, rozhodnout již dnes, případně ve středu. K tomu budou potřebovat i vaši podporu. Úterní utkání startuje v DRFG areně od 17:15 a vstup je zdarma!

Oba celky se utkaly čtyřikrát v nadstavbové části a oba si připsaly po dvou výhrách. Týmy se tak dobře znají a ví, na co se mají připravit. „Jsou hodně draví, někdy možná až trochu moc, toho se dá využít. Podle mě mají o malinko lepší blokaci střel, protože když jsme hráli v Havířově první zápas, tak zablokovali asi čtyři střely za sebou v jednom oslabení,“ uvědomuje si sílu Havířova Roman Otava.

Úvodní semifinálové utkání bylo vyrovnané a diváci si na první branku museli počkat až do druhé třetiny, kdy se povedlo Brnu skórovat dokonce dvakrát a dostat se do vedení. Domácí tým začal na stav zápasu reagovat až ve třetí třetině, kdy se nejdříve havířovským povedlo snížit a v úplném závěru utkání vyrovnat. Ke slovu se tak dostalo prodloužení, které dokázal v přesilové hře využít obránce Patrik Fajmon. „Věděl jsem, že bude mít brankář Havířova levou stranu odkrytou. Bylo to rychlé, takže se nestihl přesunout. Mířil jsem na levou stranu branky a podařilo se. Byl jsem neskutečně rád, že to tam padlo,“ popisuje Fajmon svou vítěznou branku.

Brňané mohou rozhodnout o svém postupu na finálový turnaj již v úterý, ovšem všichni si uvědomují, že to nebude vůbec nic jednoduchého. „Havířov známe už z nadstavby, takže na ně nepotřebujeme žádnou velkou přípravu. Rozhodně bychom to chtěli zítra ukončit. Utkání bude určitě vyrovnané,“ myslí si Matěj Prčík a dodává, „pokud chceme vyhrát, tak by nám hodně pomohlo, kdybychom vstřelili první gól, ovšem jak utkání dopadne, to ví jen sám Bůh.“

Duel startuje v DRFG areně od 17:15, vstup je zdarma a pro fanoušky bude otevřena i tribuna E.