Zloději v Brně ukradli z obchodního centra šperky za pět milionů korun

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Šperky za více než pět milionů korun si odnesla v noci na neděli skupina zlodějů z obchodního centra v Brně-Řečkovicích. Dvě hodiny po půlnoci zatarasili příjezdové cesty zapálenými pneumatikami a násilně vstoupili jedním z nouzových vchodů do přízemí hlavní budovy. Pak zamířili přímo ke klenotnictví, byli dobře připravení, informovala policie v tiskové zprávě.

"Velkými kladivy rozbili vitríny a sebrali plata s vystaveným klenotnickým zbožím. Čtyři zloději pracovali, další pak byl s motorovou pilou v ruce připravený v případě potřeby zasáhnout. Během několika desítek sekund zloději nacpali odcizené věci do přinesených tašek a zadním nouzovým vchodem zmizeli," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Zboží mělo podle prodejce hodnotu pět milionů korun. Celková škoda bude ještě vyšší, po započtení nákladů na opravu poničeného vybavení. Kriminalisté zjistili, že skupina po akci zamířila do lesa směrem na Mokrou Horu a Jehnice. "Cestou totiž pachatelé ztratili několik platíček s odcizenými šperky. Podařilo se také v dané oblasti nalézt část vybavení, kterým se dostávali do vitrín. Vyšetřovatelé se domnívají, že v uvedených obcích nebo jejich okolí mohli mít připravené vozidlo, se kterým odjeli," sdělil Malášek.

Policie na tísňové lince 158 uvítá případné informace o pohybu podezřelých lidí nebo auta. Zveřejnila také video zachycující maskované zloděje.