Nový krytý Bazén Louka otevřeli pro plavce ve Znojmě. Nabízí osm plaveckých drah, relaxační bazén s tryskami i wellness svět s vířivkou, fitness sálem a různými druhy saun. První návštěvníky tam přivítali právě dnes. Zájemci ale měli možnost prohlédnout si prostory již v úterý v rámci dne otevřených dveří. Během tří hodin jich tam zavítalo na sedm stovek, uvedl na webu města mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Budova stojí v areálu plovárny

Moderní budova vyrostla během dvou let v areálu venkovní plovárny Louka. Projektoval ji architekt Aleš Burian, který stojí i za podobou venkovního koupaliště. „V bazénové hale s galeriemi je plavecký, dětský a relaxační bazén. Ten zároveň poslouží jako bazén výcvikový. Wellness v druhém patře pak nabízí mimo jiné finskou, bylinnou nebo ceremoniální saunu, ochlazovací bazén a ledový vodopád, Kneippův chodník, vířivku a fitness sál. K relaxaci bude sloužit odpočinková místnost a venkovní terasa,“ vypočítal mluvčí.

Nový krytý bazén bude sloužit celému regionu

Návštěvníkům přinese nová krytá plovárna kromě komfortu a celé škály služeb i novinky. „Tou největší jsou čipové náramky. Poslouží k průchodům přes turnikety, jako klíče od šatních skříněk nebo jako peněženka za nápoje ve wellness,“ upřesnil Pavel Kovařík.

Hodina plavání za stovku

Dospělý zaplatí za hodinu v bazénech 100 korun a dvacetikorunu za každých dalších 15 minut, zlevněné vstupné pro děti, studenty a seniory vyjde na 80 korun. Wellness na dvě hodiny přijde dospělého na 330 korun, zlevněné pak na 270 korun. Rodiny pak mají nárok na výhodnější rodinné vstupné: dospělý zaplatí 90 a děti do 15 let 70 korun. Levnější vstupné budou mít také držitelé předplatitelských karet. Ty lze využít i na dalších znojemských sportovištích. Otevřeno bude denně od pondělí do neděle. Začátek provozní doby je od  6 hodin, přičemž čas do 9.00 vyhradili pro kondiční plavání pro držitele abonentských karet. Poté je otevřeno až do 21 hodin. V neděli bazén otevírá o něco později, a to od 11 hodin.

Vyrostou tam noví reprezentanti?

„Věřím, že nový bazén a jeho součásti budou dobře a dlouho sloužit všem: dospělým, dětem, školám, seniorům, i lidem s pohybovým či jiným omezením, plaveckým klubům a sportovcům. Stejně tak jsem přesvědčená, že i tento nový bazén pomůže vychovat celou řadu úspěšných reprezentantů, a těším se na závody, které se tu budou konat,“ uvedla starostka Znojma Ivana Solařová (ANO). Podle ní je to mimořádná stavba, a to jak svým rozměrem, tak nápaditostí. „Doufám, že bude sloužit veřejnosti přinejmenším tak dlouho, jako dnes už bývalé městské lázně,“ řekla Solařová.

Bazén přišel na 354 milionů korun

Na financování stavby bazénu použila radnice kombinaci vlastních zdrojů, bankovního úvěru a dotací z Národní sportovní agentury a Jihomoravského kraje. „Celkové náklady se vyšplhaly na 354 milionů korun, finální cena bude známa po uzavření vyúčtování,“ dodal Kovařík.