Skóre otevřeli právě hosté už ve 2. minutě, když využili přesilovku. Vincour posunul kotouč na pravý kruh, odkud Holík střelou na zadní tyč prolomil svůj střelecký půst – 0:1. Jenže domácí dokázali vyrovnat už ve 4. minutě, když se přesnou ranou z mezikruží trefil Mertl.

Kometa pak nevyužila několik šancí na překlopení skóre na svoji stranu a do vedení tak šla Plzeň, které se z minima střel podařilo vytěžit gól. V 18. minutě po křižném pasu Schleisse využil přesilovku Rekonen – 2:1.

„V první třetině jsme chtěli zamezit tlaku, který jsme tu čekali. Zvolili jsme taktiku, že tu budeme aktivní, budeme hrát dopředu, ale přestože jsme hráli výborně, tak jsme úvodní třetinu 1:2 prohráli. Měli jsme spoustu šancí i střel, avšak domácí byli produktivnější,“ uvedl brněnský kouč Martin Pešout.

Parádní hokejová podívaná pokračovala i ve druhé třetině. Ve 26. minutě dvakrát zahrozil Sallinen, který nejdřív po souhře s Koblížkem pálil do bloku a za okamžik nebezpečně tečoval Gulašiho nahození od modré. Pár minut na to modrobílí znovu vytasili svoji nejúčinnější zbraň – přesilovku. Horký z levého kruhu našel přesně Vincoura, který vyrovnal na 2:2.

A ve 37. minutě šli hosté podruhé v zápase do vedení. Holík se mezi kruhy famózně zbavil obránce Budíka a předložil puk Flekovi, před nímž už zívala jen prázdná branka – 2:3.

Ve velké pohodě hrající Brňané si ale vedení dlouho neužili. Už za minutu vyslal Baránek pumelici od modré čáry, kterou za záda Čiliaka úspěšně dorazil Hrabík – 3:3. A čaroděj v brance Komety se vyznamenal na konci druhé periody a poté i na startu třetí třetiny, když zlikvidoval průnik Adamce.

V 54. minutě se na brněnskou branku řítil osamocený Schleiss, Čiliak ale vytáhl další skvělý zákrok, když jeho střelu z pravého kruhu vytěsnil mezi tři tyče. Třetí perioda nakonec žádnou branku nepřinesla a na řadu přišlo prodloužení.

V něm se Kometě podařilo ubránit počáteční nápor Západočechů, čehož do puntíku využil Koblížek. Ten projel z vlastního obranného pásma jako nůž máslem až před plzeňskou branku a velkolepé sólo zakončil střelou přesně k levé tyči. Letní posila z finského KooKoo se tak poprvé v modrobílém dresu trefila ve velkém stylu.

„V závěru jsme se štěstím ubránili přesilovou hru domácích a v prodloužení jsme byli šťastnější. Jsme moc rádi, že si domů vezeme dva body,“ dodal trenér Komety.