Lepší úvod do zápasu si domácí Verva ani nemohla přát. Za osmatřicet vteřin první minuty hry totiž dokázala hned dvakrát skórovat. Časomíra ukazovala 16. vteřinu, když se zjevil sám před bránou Kudrna a bekhendem poslal puk mezi Furchovy betony – 1:0.

Čas 0:54 a Stránského přesná přihrávka mezi kruhy našla najetého Zdráhala, který pohotovou střelou vyhnal Furcha na střídačku – 2:0! „Vstoupili jsme do utkání naprosto tragicky, na tom se asi všichni shodneme. Celá první minuta udala ráz zápasu: domácí šli nahoru, my dolů,“ láteřil trenér Komety Martin Pešout.

Furchův náhradník Čiliak se rozehřál hned následně, protože Brňané museli do čtyř. Všechny střely ale slovenský gólman pochytal a Kometa vzápětí srovnala hru. Dostala se do tempa především ve své přesilovce, kdy měl velkou šanci Zaťovič a dobrou možnost měl i Koblížek. „Trošku jsme se uklidnili, měli jsme dvě tři šance, ale bohužel jsme je nedali,“ hlesl Pešout.

A neproměněných šancí hosté litovali hned na začátku druhé třetiny, kdy místo jejich kontaktní branky přišel třetí gól do sítě Čiliaka. Sukeľ tečoval Wesleyho nahození od pravého mantinelu, puk skončil na horní části břevna, několikrát si na něm zatančil a spadl na záda brankáře hostů a pak už za brankovou lajnu – 3:0.

„Pak už jsme jen kupili chyby,“ poznamenal kouč Brňanů. A měl pravdu, protože Chemikům po třetím gólu narostla křídla a Zileho brejk musel zastavit pozorný Čiliak. Na druhé straně zahrozil ranou od modré čáry Kundrátek, Godla ukořištil puk do lapačky.

Hosté se chtěli vrátit do zápasu, k dispozici byla další přesilovka, ale několik střel pochytal gólman Vervy. Na opačné straně se předvedl i výtečný Čiliak, který pochytal dvě tvrdé střely Kudrny, především dorážka volala po brance. Snížení měl na hokejce v závěru druhé periody i obránce Ďaloga, do kabin se ovšem odcházelo za stavu 3:0.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí části. S lehkostí hrající domácí přidali další branku, když Estephan nejprve střelou na bližší tyč nedal Čiliakovi šanci – 4:0. A tentýž hráč pak v přesilovce pro změnu střílel na zadní tyč naprosto přesně – 5:0.

O čestný úspěch se v závěru snažil Šalé, jehož průjezd volal po brance, o ni se nakonec postaral tvrdou střelou přes obránce mladý útočník Süss – 5:1. Po domácí výhře 3:1 nad Plzní tak tentokrát vyšli Brňané bodově naprázdno a debakl na severu Čech zhořkl i králi nahrávačů Holíkovi, který v Litvínově nastoupil ke svému 250. extraligovému utkání.

„Ráz utkání určila první minuta. Je však třeba říct, že kvalita soupeřů, s nimiž teď hrajeme, ať už je to Hradec Králové, Kometa nebo Třinec, je obrovská. Bylo vidět, že soupeř se během zápasu zvedal. Troufám si říct, že v naší situaci bylo utkání hodně o tom, abychom se drželi nějaké hry. Trošku klidnější jsme byli až za stavu 4:0. Hráči si však za tím dneska šli, byli pokorní a pracovali, odměnou za to jim byly tři body,“ řekl kouč Litvínova Karel Mlejnek.