Nárůst počtu případů covidu na jižní Moravě se tento týden zastavil

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

V Jihomoravském kraji přibylo za poslední týden 1792 nových potvrzených případů covidu. Je to o 280 méně než minulý týden. Vyplývá to z webu ministerstva zdravotnictví. Po několika týdnech se tak zastavila zvyšující se tendence nárůstu, kdy bylo každý týden víc nově nakažených než o týden dříve. V některých nemocnicích jako například ve Fakultní nemocnici Brno nebo v Kyjově se mírně snížil i počet hospitalizovaných s covidem, nárůst naopak vnímá Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Ve Fakultní nemocnici Brno měli podle posledních údajů 41 pacientů s covidem, z toho šest na jednotce intenzivní péče. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Před týdnem bylo v nemocnici 45 pacientů s covidem.

Mírný úbytek je i v kyjovské nemocnici. Podle mluvčí Veroniky Hollerové tam před týdnem bylo 19 pacientů s covidem a nyní je jich 15. Naopak nárůst zaznamenala Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Před týdnem tam bylo 20 hospitalizovaných s nákazou, k dnešku je to podle mluvčího Jiřího Erlebacha 37 pacientů.

Oproti minulému týdnu poklesla i takzvaná týdenní incidence, tedy počet případů za týden na 100.000 obyvatel. Zatímco minulý týden byla 172 případů na 100.000 obyvatel, nyní je 149 případů na 100.000 obyvatel.

Pandemie koronaviru propukla v ČR předloni v březnu. Od té doby je na jižní Moravě 432.883 potvrzených případů. Vyléčilo se 425.451 lidí naopak 4934 s nákazou zemřelo.

Zdroj: 
čtk