Jihomoravští hasiči opět vyjíždějí kvůli bouřkám, zatím mají přes 20 výjezdů
Foto:
HZS JmK
Hasiči v Jihomoravském kraji zaznamenali dnes ráno kvůi bouřkám přes 20 výjezdů a počet stále roste. Uvedli to na twitteru. Převážně čerpali vodu na Vyškovsku a na Brněnsku. Někde museli odstraňovat i popadané stromy. Kraj se potýkal s bouřkami i v pondělí a úterý. Kvůli tomu byly problémy s dodávkou elektřiny.
Hasiči znovu očekávají desítky výjezdů, jako tomu bylo kvůli bouřkám v pondělí a úterý. "Zatím máme 21 událostí, ale počet ještě roste. Převážně jde o čerpání vody na Vyškovsku a Brněnsku," uvedli hasiči.
Deště zasáhly jižní Moravu v pondělí a úterý. Téměř 5000 odběratelů v kraji mělo problémy s elektřinou. Deště nejvíce postihly Hodonínsko. V Dolních Bojanovicích zasáhla voda dvě třetiny obce. Zaplavila sklepy a kroupy poničily také několik střech a rozbíjely střešní okna. Starostka obce Eva Rajchmanová nic podobného nepamatuje. Obec dnes navštíví jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Cena vody se v Brně příští rok zvýší o 2,45 Kč, me…
- Aplikace Záchranka na jižní Moravě nově nabízí psy…
- Brno plánuje rekonstrukci části Denisových sadů za…
- Havrany nad Riviérou v Brně letos pohlídá Havraní …
- V Brně dnes začíná čtyřdenní cestovatelský veletrh…
- Městské části v Brně chtějí vlastní kroje, město n…
- Policisté v Brně dopadli zloděje tramvajových kabe…
- Po 60 letech se vrátí do krypty ostatky Jindřicha …
- Kateřinská jeskyně odkryla další tajemství, tentok…
- Ústavní soud: Lužní lesy na soutoku Moravy a Dyje …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
