Dálnici D2 u hranic se Slovenskem uzavřela dnes ráno v obou směrech na pět hodin nehoda dvou nákladních a jednoho osobního auta, podařilo se ji znovu zprůjezdnit až po deváté hodině, řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Auta se srazila v místě, kde je doprava omezená a dálnice se opravuje.

Začal to náraz kamionu do svodidel

Na komunikaci, kde probíhají stavební práce a je zúžena pouze do dvou jízdních pruhů, nejdříve narazil do svodidel kamión směřující na Slovensko. „Za ním zastavil další nákladní automobil a následně osobní auto a dodávka s vlekem, na jehož ložné ploše převáželi další osobní auto. Do stojících vozidel pak v plné rychlosti o několik okamžiků později vjel kamión s ukrajinskou registrační značkou,“ popsal nehodu Malášek.

Řidiči museli místo nehody objíždět

Při nehodě se zranil jeden člověk, uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Řidiči museli z dálnice sjíždět ve směru od Brna už na exitu 41 u Podivína, protože na 48. kilometru sjezd z D2 omezuje oprava vozovky. V opačném směru policisté odkláněli dopravu na Slovensku na exitu 5 Kúty.

Těžce zraněného odvezli do nemocnice

Národní registr dopravních informací (NDIC) o uzavření dálnice informoval před 04:15. Jihomoravští hasiči z havarovaných aut nemuseli nikoho vyprošťovat, napsali na twitteru. Zraněného odváželi záchranáři. „S podezřením na těžké zranění jsme jej po ošetření převezli na urgentní příjem břeclavské nemocnice,“ upřesnila Bothová.

Bouralo se tam už minulý pátek

Nehoda v dopravním omezení na D2 na Břeclavsku se stala také minulý týden v pátek. Na 50. kilometru směrem na Slovensko se tehdy srazily tři kamiony, jeden člověk se lehce zranil.