Pořádný rozruch vyvolal v obchodě u brněnského hlavního nádraží muž, který tam vcházel s puškou přehozenou jen tak přes rameno. V tu chvíli ho však viděli strážníci, kteří chlapa rychle z krámu vyvedli a zbraň mu zabavili!

Ozbrojence vyprovodili ke služebnímu autu

Bleskově zareagovala hlídka městské policie na možné nebezpečí poté, co v neděli v jednu hodinu ráno spatřila muže se zbraní zavěšenou na rameni, když vstupoval do obchodu u hlavního nádraží v centru Brna. „Strážníci okamžitě vešli za ním a vyprovodili ho ke služebnímu vozidlu,“ upřesnil mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Za porušení zákona mu hrozí tučná pokuta

U služebního auta ho nechali zbraň s dlouhou dřevěnou pažbou a přibližně čtyřiceticentimetrovou hlavní opatrně odložit na kapotu. „Při bližším prozkoumání zjistili, že jde o vzduchovku. Zákon přitom výslovně zakazuje nosit střelné zbraně viditelně na veřejnosti a za porušení tohoto pravidla hrozí třicetitisícová pokuta,“ vysvětlil Ghanem.

Vzduchovku mu zabavili kvůli správnímu řízení

Pětačtyřicetiletý muž z Brněnska tvrdil, že ustanovení neznal. „Strážníci využili svého oprávnění a vyzvali ho k vydání zbraně pro účely správního řízení. Čtyřicátník ji dobrovolně odevzdal a hlídka mu vysvětlila, jakou paniku mohl ve frekventovaném přestupním uzlu i v prodejně způsobit,“ dodal mluvčí.

Měl u sebe i další zbraně!

Chlap vzápětí přiznal, že u sebe má ještě vrhací hvězdici a dva kapesní nože! Přivolaní státní policisté ho nechali podstoupit dechovou zkoušku, která prokázala, že je muž střízlivý. Další vývoj a řešení případu mají nyní v rukou úředníci.