Třinečtí hokejisté deklasovali i díky čtyřem využitým přesilovým hrám v 31. kole extraligy na svém ledě brněnskou Kometu 7:2. Obhájce titulu vedl po úvodní třetině 3:0 a ve 40. minutě 6:1. Po třech bodech si připsali Martin Růžička, Andrej Nestrašil a Tomáš Marcinko za shodnou bilanci jednoho gólu a dvou asistencí.

Mizerná série modrobílých

Brno nevyhrálo už dvanáct zápasů v základní hrací době a během této série získalo jen pět bodů. Pod novým trenérem Patrikem Martincem modrobílí vybojovali ve třech utkáních pouhé dva body a krčí se na 10. místě tabulky.

Třinec udeřil poprvé v osmé minutě a gól se ještě prověřoval u videa. Roman zakončoval do posunuté branky a po hvizdu rozhodčího, ale podle aktuálních pravidel i taková trefa může platit, pokud předtím došlo bránícím týmem ke zmaření gólové šance.

Domácí bleskově využili přesilovky

Domácí zvýšili vedení v přesilových hrách, obě využili bleskově. V prvním případě skóroval po učebnicové souhře a osmi sekundách Růžička do odkryté branky. Ve druhé se Nestrašil trefil z levého kruhu nad rameno Furcha v čase 19:59, z trestu uplynulo 25 sekund.

I hosté měli v úvodní třetině šance. Mazanec ale pohotově zasáhl proti Sedláčkovi i Horkému, který zblízka nepřehodil levý beton a poté kroutil hlavou, co zahodil.

Čiliak debakl neodvrátil

Kometa nastoupila od druhé třetiny v brance s Čiliakem, který ale také brzy kapituloval. Ve 24. minutě jej překonal z dorážky Voženílek. Trefu ještě zkoumali rozhodčí u videa, protože si Kometa vyžádala trenérskou výzvu kvůli nedovolenému bránění brankáři.

Neuspěla, ale za chvíli se radovala. Koblížek ranou z pravého kruhu při hře čtyři na čtyři snížil. Za 67 sekund odpověděl v početní převaze Daňo a další gól do šatny dal v přesilové hře Marcinko, od jehož chráničů zamířil puk do sítě.

Hostující Flek trefil v úvodu třetí třetiny v přesilovce spojnici a po vypršení trestu se dostal do úniku Marcinko, ale neměl patřičnou rychlost a zamířil pod tlakem nepřesně. Prosadil se až individuálním průnikem Buček, který se prosmýkl kolem Kučeříka a zblízka procedil puk za Čiliaka. Ve zbytku zápasu měl více šancí Třince, ale poslední změnu skóre udělali hosté díky gólu Süsse.

Jak to viděli trenéři

„Jsme spokojeni s výsledkem i hrou. Začátek byl vyrovnaný, ale výrazně jsme si pomohli přesilovkami, ze kterých jsme dali čtyři góly. Hlavně ten na 3:0 sekundu před koncem první třetiny byl velmi důležitý a hráli jsme zodpovědně celých šedesát minut. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli,“ uvedl trenér Třince Vladimír Országh.

Kouč Brňanů Patrik Martinec si posteskl, že před zápasem upozorňovali hráče na třinecké přesilovky. „Nechtěli jsme dělat hloupé fauly, abychom nedostali domácí na koně nějakým gólem v jejich přesilovce. Bohužel jsme ale v této herní situaci inkasovali v první třetině dva góly, což určilo ráz zápasu. Pak už jsme to tlačili do kopce. Třinec byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál,“ dodal Martinec.