Ambice Komety se nemění, chceme vyhrávat, řekl kapitán Zaťovič

  • Foto

    archiv HC Kometa Brno

Útočník Martin Zaťovič povede hokejisty brněnské Komety do nové sezony opět z pozice kapitána a očekává, že se spoluhráči budou útočit a titul. Ve shodě s majitelem a trenérem Liborem Zábranským tvrdí, že Kometa má vždy pouze ty nejvyšší cíle.

"Budeme se zase prát s tou nejužší špičkou o titul. Jiné ambice než vyhrávat tady nejsou, to se nemění," řekl Zaťovič na tiskové konferenci klubu před startem extraligy.

Co se ale změnilo, je všeobecná nejistota kvůli pandemii koronaviru. Nákaza ovlivnila dění v celém světě, hokej nevyjímaje, ale zase pro všechny kluby zhruba stejně. "Byla tím ovlivněna příprava, to je jasné. První půlka se nepovedla, ta druhá ano, na ni musíme navázat," řekl Zaťovič.

Kometa z preventivních důvodů odložila dva přípravné zápasy těsně před začátkem extraligy. Z programu vypustila duely ve Vítkovicích a doma se Zlínem. "Snad to problém nebude, teď už týden trénujeme, děláme věci jako v přípravě na zápas. Možná jsme si odpočinuli, vypnuli i hlavu a teď nám to prospěje," podotkl útočník elitní brněnské formace.

Koronavirus podle něj z hlavy vymazat nelze. "Ale teď už to tak extrémní není. Jsme testovaní a všichni byli čistí. Dáváme si víc pozor na kontakty v kabině, pořád si umýváme ruce a dezinfikujeme," popsal Zaťovič. A na ledě na hrozbu nákazy nebude myslet vůbec, byť je hokej velmi kontaktní sport. "Tady pro mě covid nebude problém. V takové situaci budu myslet jen na hokej, boj a vítězství, nikoliv na koronavirus," podotkl Zaťovič s úsměvem. "Jsme nachystaní na pátek a snad se nic nestane," přál si.

Pětatřicetiletý Zaťovič je jedním z nejzkušenějších hráčů brněnského kádru a jeho role autority by se po odchodu Martina Erata a Tomáše Plekance měla ještě zvýšit. "Víc pravomocí ale asi mít nebudu. Přišel i Kuba Klepiš a ten nám jistě pomůže, aby se kabina hnula směrem k vítězným duelům. A taky věřím, že mladším klukům ukáže cestu," řekl.

Extraligu podle něj budou rozhodovat maličkosti. "Ta horní šestka zase bude vyrovnaná, teď jde o to, jak koho postihne virus. Když nějaký tým bude muset do karantény, může nastat problém. Já věřím, že budeme na té špici a budeme ji řídit," uvedl Zaťovič a zdůraznil důležitost každého bodu od začátku soutěže. "Teď bude rozhodovat každý zápas. Vždy ten nejbližší bude nejdůležitější," řekl.

Zdroj: 
čtk