fbpx
28. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Basketbalistky Žabin vyhrály první čtvrtfinále EWBL s Ostravou

První zápas čtvrtfinále Evropské basketbalové ligy žen ovládly hráčky Žabin Brno, které ve vlastní hale porazily SBŠ Ostrava přesvědčivě 71:47. Vytvořily si tak dobrou pozici před odvetou, která se hraje v neděli v Ostravě.
img-2765a

Foto:

bkzabiny.cz

Čtvrtečním utkáním proti SBŠ Ostrava basketbalistky Žabin úspěšně nakročili do Final Four Evropské basketbalové ligy EWBL. Soupeřky přehráli 71:47 a do nedělní odvety si tak vezou slibný náskok.

Do utkání vstoupili brňanky sebevědomě a rychle si vybudovali náskok 13:0. Ostravanky se pak ale zvedly a začaly dotahovat, na což kouč Pruša zareagoval timeoutem a dostal tak domácí zpět do hry. Během utkání si Brněnské basketbalistky vybrali ještě jednu slabou chvilku, ve které za soupeřkami zaostávali. O naději na zvrat utkání ale hráčky SBŠ definitivně přišly ve třetí čtvrtině, kdy jejich ztráta přerostla přes dvacet bodů.

„Na začátku se nám podařilo vybudovat si náskok, když jsme hráli do osobní obrany. Pak Ostrava změnila taktiku, začala hrát zónovou obranu, my jsme se trápili a ztrátovali jsme. Navíc se nám do zóny nedařilo ani útočně doskakovat, neměli jsme žádné druhé šance,“ viděl slabé stránky ve hře svých svěřenkyň asistent trenéra  Jakub Gazda a dodal, že utkání, ač vítězné, příliš dobrý basketbal neukázalo. „Z pohledu výsledku je to v pořádku, do odvety jsme si vytvořili slušný náskok. Z pohledu „koukatelnosti“ už to bylo horší. Hrát 35 minut do zóny asi nebaví ani hráčky, ani trenéry a předpokládám, že ani diváky. Ani přes ten náskok ale nepojedeme do Ostravy s tím, že už není o co hrát, a musíme odvést dobrý výkon i tam. Příprava ale nijak speciální nebude, už ani nedokážu spočítat, po kolikáté s Ostravou hrajeme, a myslím, že ani my nejsme zvědaví na Ostravu, ani Ostrava není zvědavá na nás.“

Podle slov trenéra Kamila Fajty ani ostravské hráčky neházejí flintu do žita a do neděle budou pracovat zejména na úspěšnosti střelby. „Brno nás zase předčilo ve střelecké úspěšnosti, 30 % procent je strašně málo, s tím se nedá vyhrávat. Obrana tentokrát byla celkem slušná, to nám vyšlo, ale v útoku to bylo slabé a to je to, co budeme chtít změnit do odvetného utkání,“ má jasno Fajta.

Žabiny střelecky táhlo dvouciferné trio hráček v čele se 17bodovou Natálií Stoupalovou, 13 bodů a 6 doskoků zapsala Petra Zápaltová a 10 bodů a 7 doskoků Michaela Vacková. Ostrava se tradičně opírala o Saru Dickey (17b.), druhou nejlepší střelkyní byla se 7 body Nevena Markovic.

V případě, že v neděli na ostravské palubovce brněnský tým nezáváhá a postoupí mezi čtyři nejlepší týmy, bude se ucházet o pořadatelství březnového Final Four.

V dalších čtvrtfinálových duelech bojují o postup do top čtyřky celky Tsmoki Minsk (Bělorusko), Nika Syktyvkar (Rusko), Dynamo Novosibirsk (Rusko), Orange Lions (Nizozemsko), Piešťanské Čajky (Slovensko) a Rostov na Donu (Rusko).

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT