Od úvodního hvizdu se přitom hrál svižný fotbal, který měl náboj. Domácí Vasiljev hned v první minutě protáhl ranou z šestnáctky gólmana hostů Otáhala a o dvě minuty později to zopakoval Bartolomeu. Ovšem v 6. minutě hostující Kříž z protiútoku překonal brankáře Chmiela.

"Viděl jsem tu střelu, ale trefil to dobře, sklouzlo to po mokré trávě a bohužel to tam zapadlo,“ litoval gólman. Dalších deset minut se hrál svižný fotbal, přičemž víc šancí měli hosté. Blanenští fotbalisté sice chtěli vyrovnat, ale pálili jednu šanci za druhou. „Oni ten zápas po vstřeleném gólu chytili a my jsme pak měli smůlu, že jsme neproměňovali šance,“ řekl František Chmiel. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1 pro Pražany.

Ti začali lépe i druhou půli, když domácí už ve středu hřiště ztráceli míče, což rozlítilo zejména Davida Klusáka, který své spoluhráče v červených dresech seřval. Domácím to pomohlo, zvýšili obrátky a během čtyř minut si vypracovali tři šance. Po hodině hry naopak udeřilo na druhé straně, když domácí stoper Tarek Aggoun dostal za faul na Drobílka v malém vápně žlutou kartu a následovala penalta. „Tarek tam šel do skluzu a určitě ho trefil, bylo to zbytečné, protože Drobílek už byl z úhlu a měl to na dlouhou nohu,“ popsal faul brankář Chmiel. Ten však tvrdou ránu Suchana k pravé tyči vyrazil a  udržel tak naději Blanska na vyrovnání a bodový zisk. „Věděl jsem, kam budu při penaltě skákat. Trenér to říkal na přípravě, věděl, kam to kopou, tak jsem skočil a chytil jsem to,“ uvedl domácí gólman.
Jeho spoluhráči pak vyvinuli na Vyšehrad místy až drtivý tlak, ale zakončení se jim nedařilo.

„Mrzí mě, že jsme ve druhém poločase neproměnili asi patnáct gólových šancí, ale na druhou stranu nás  podržel brankář Chmiel,“ uvedl kouč Blanska Martin Půlpit. V 81. minutě strhl obránce hostů v šestnáctce unikajícího Klusáka, ovšem píšťalka rozhodčí Adámkové zůstala němá. Ze závěrečného náporu nakonec domácí vytěžili v 90. minutě kýžené vyrovnání, když se do míče z pravé strany opřel Tomáš Kepl a jeho parádní rána zaplula do branky – 1:1.

V první minutě nastaveného času následoval další penaltový zákrok na domácího hráče ve vápně hostů, ale sudí Adámková opět pokutový kop nepískla. Za protesty pak rozdala žluté karty Kopičárovi, Ilkovi a trenérovi Blanska Půlpitovi. „To, co se děje při soudcování našich zápasů, už přesahuje všechny meze. Měli jsme kopat minimálně dvě penalty! Když je hráč ve stoprocentní gólové šanci podtržen, tak je to pokutový kop. Proto jsem hned po zápase volal místopředsedovi fotbalové asociace za Moravu Zlámalovi, že by měl tyhle věci řešit, protože se opět ukázala ubohost, nízkost a  neprofesionalita  českého fotbalového prostředí. Každý náš zápas si nechávám rozebrat rozhodčím ze západu a je mu to jenom k smíchu. Nemám k tomu víc co dodat!“ zuřil po zápase domácí kouč Martin Půlpit.