Do akce s názvem Dny sportovišť se od 27. do 29. prosince zapojí 13 sportovních zařízení. Kromě plavání, bruslení a dalších aktivit čeká na návštěvníky na některých místech také doprovodný program.

"Stejně jako v loňském roce si budou moci Brňané a další návštěvníci opět zdarma užít sportování a relaxaci na městských sportovištích. Do akce se zapojily Lázeňské a relaxační centrum Rašínova, Městský plavecký stadion Lužánky, Aquapark Kohoutovice, Kluziště za Lužánkami a Krytý plavecký bazén Ponávka," řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Tato sportoviště provozuje městská společnost STAREZ-SPORT, akce se ale zúčastní rovněž osm dalších sportovišť.

"Díky velkému zájmu veřejnosti se letos už 9. prosince spustí rezervační systém pro Aquapark Kohoutovice a do lázní na Rašínově ulici," řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

V Aquaparku Kohoutovice si návštěvníci můžou vyzkoušet aquazorbing nebo se zapojit do mistrovství Brna v jízdě na tobogánu. Městský plavecký stadion Lužánky nabídne jízdu na paddleboardech a vodní trampolínu. V Lázeňském a relaxačním centru Rašínova si zase návštěvníci mohou odpočinout ve wellness nebo si zacvičit v posilovně.

Z dalších zapojených sportovišť nabízí například Stadion Sokola Brno I pro děti beachvolejbal, parkour nebo gymnastiku. Zdarma zabruslit si Brňané můžou v TJ Stadion, Sportovním a rekreačním areálu Kraví hora nebo DRFG Areně. Další nabízené aktivity zahrnují plavání v Sportareálu družstevní, parní saunu v Bazénu Ponávka, lezeckou stěnu Hudy nebo Minigolf ONE.

Do některých sportovišť je nutná rezervace, více informací je uvedeno na internetových stránkách akce.