Brněnský dopravní podnik daroval lidem bez domova 264 zimních bund

  • Foto

    DPMB

Dopravní podnik města Brna dnes daroval 264 obnošených bund Sociálnímu nadačnímu fondu města Brna a Jihomoravského kraje. 50 kusů rovnou zůstane v sociálním šatníku na Křenové 20, další poputují lidem v nouzi a bez domova do Vyškova, Znojma a Blanska. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Je to už podruhé, kdy dopravní podnik věnoval další várku zimních bund na charitu, celkem jich k lidem v nouzi poputuje 423. Jde o bundy, které zaměstnanci vrátili výměnou za nové.

„Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje je určený pro ty, kteří nemají možnost dostat se ze složité situace vlastními silami, i když se o to snaží. Pomoc směřujeme k rodinám, dětem bez rodiny, rodičům samoživitelům, seniorům ohrožených chudobou nebo osobám se zdravotním postižením a jejich rodinám. V letošním roce fond zatím podpořil 148 žadatelů, mezi které rozdělil více než 4,8 milionu korun,“ uvedla primátorka města Brna a předsedkyně správní rady nadačního fondu Markéta Vaňková (ODS).

Všechny bundy musely před odvozem pracovnice oděvního skladu brněnského dopravního podniku zbavit nášivek s logy dopravce, aby nemohlo dojít k jejich zneužití. V baleních po padesáti kusech nyní poputují potřebným v Brně i za hranicemi města.

Dopravní podnik města Brna patří mezi stabilní podporovatele fondu. Kromě sbírky zimních bund se také aktivně zapojil do charitativního běhu Skolíme Koliště, jehož celkový výtěžek přesahující 40 tisíc korun putoval právě klientům fondu.