Brno bude postupně otevírat svá sportoviště, venkovní bazény asi v červnu

  • Foto

    redakce (MOŠ) archiv

Už nyní mohou Brňané navštěvovat některá sportoviště, opatření přijatá kvůli šíření nákazy koronavirem se postupně rozvolňují. Většina bazénových sportovišť se však otevře až na přelomu května a června. O otevření venkovních letních koupališť vedení města teprve rozhodne.

„Nebazénová sportoviště jako je areál Vodova, hřiště na malou kopanou za Lužánkami nebo tělocvična Anthropos jsou již v provozu a fungují podle omezení přijatých vládou. Od 25. června se kapacita navýší na 100 osob a nově budou přístupné k využití šatny a sprchy. Bazény a koupaliště se svým otevřením ještě počkají. Od pondělí 1. června se otevře aquapark v Kohoutovicích a plavecký stadion za Lužánkami. Osmého června pak budou k otevření připraveny i Lázně Rašínova,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Ten dále dodal, že ještě později se pak otevře Bazén Ponávka, kde aktuálně probíhá rozsáhlá rekonstrukce. „Bazén v ulici Ponávka prochází rekonstrukcí celého vodovodního potrubí. Jedná se o dlouhodobě plánovanou opravu, která zajistí bezproblémový provoz sportoviště i v následujících letech. Pokud vše půjde podle plánu, bude bazén připraven k otevření 3. srpna 2020,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Sportoviště jsou z rozhodnutí vlády a Ministerstva zdravotnictví limitována počtem návštěvníků podle bazénové plochy. V Kohoutovicích tak bude moci být v jednom okamžiku max. 182 osob, za Lužánkami max. 215 osob, a v Lázních Rašínova max. 19 osob.

Zůstává povinnost i ve vnitřních bazénech nosit roušky, s výjimkou vstupu do vody nebo do sprchy, které mohou návštěvníci odložit až při vstupu do vody. Návštěvníci by také nadále měli dodržovat dvoumetrové rozestupy. Nadále budou uzavřeny parní kabiny a vířivky a v provozu nebudou ani sauny.

„Se společností STAREZ-SPORT dále jednáme o tom, v jakém režimu otevřít venkovní koupaliště na Riviéře a v Zábrdovicích. Nyní je kapacita těchto koupališť omezená na 300 osob. V takovém režimu je však provoz především Riviéry výrazně ekonomicky nevýhodný. Budeme se proto bavit o tom, zda nepožádat ministerstvo o výjimku. Riviéra totiž svou plochou dokáže nabídnout bezpečný prostor i pro více než 300 osob. Její denní kapacita dosahuje 8 tisíc návštěvníků,“ dodal Hladík.