„K dispozici je vakcína AstraZeneca, která je pro tyto účely a transport ideální. Naše poliklinika má na starosti i registraci a k dnešnímu dni se do tohoto typu očkování přihlásilo přes 220 lidí, takže když jsme obdrželi prvních 300 dávek, mohli jsme dnes s vakcinací začít,“ uvedl ředitel Sdružení zdravotnických zařízení II Brno Dan Zeman.

Týmy jsou schopny vyjíždět 2x týdně, většinou po pracovní době kliniky a v plánu jsou i nedělní výjezdy. Podle Zemana by všem dodnes registrovaným zájemcům mohla být první dávka podána během 5 – 6 týdnů, druhá pak do prázdnin.

„Já považuji za naprosto zásadní, že za klienty vyjíždí zdravotnický personál, který má zkušenosti s paliativní léčbou, vědí, jak se k těmto lidem a jejich rodinám citlivě chovat a naopak, řada z nich je zná a má k nim důvěru,“ dodal náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Ten dále dodal, že registrace k této formě očkování vznikla již v lednu a je to stále možné na telefonním čísle 771 135 452, a to v pracovní dny od 8:00 do 12:00 a pak od 13:00 do 15:00 hodin.

„Samotnému výjezdu předchází domluva s praktickým lékařem očkovaného. Následně, a to až na místě, sepíše personál s dotyčným dotazník a naočkují ho. Setrváme v místě ještě 15 minut, pro případ alergické reakce,“ uzavřela za očkovací tým lékařka Regina Slámová.