Ještě jeden duel před Vánoci mají na programu svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského. V pátek přijede do jihomoravské metropole plzeňská Škoda, kterou modrobílí letos už dvakrát porazili. Modrobílí se v úterý vrátili po reprezentační pauze do extraligového kolotoče duelem v Chomutově. Na severočeském ledě se však ke slovu dostali až v poslední třetině, kdy čtyřmi brankami stahovali náskok soupeře, ale nakonec jim to na body nestačilo a prohráli 4:6. „Trochu nás zastavila přestávka, v první třetině jsme byli rozházení. V poslední části jsme se pokusili o zázrak, ale vyrovnat jsme nedokázali,“ vrátil se k duelu s Piráty trenér Kamil Pokorný.

Na severu Čech Kometa přišla už v první třetině o Martina Dočekala, který vyfasoval od rozhodčích trest do konce utkání. „Martin Dočekal by měl hrát. Chybějí nám pouze zraněný Michal Barinka a také Karel Plášek, který je na dvacítkách. Jinak jsme kompletní,“ komentuje Pokorný složení mužstva pro dnešní duel, v němž Kometu čeká Plzeň. Nyní Brňané věří, že se jim bude v zápase proti Plzni dařit už od začátku. „Prvořadé bude mužstvo namotivovat tak, aby vstoupilo do utkání dobře,“ dodává. Kometě nyní v tabulce patří 7. místo se ziskem 42 bodů a jednobodovým náskokem před Spartou.