Slovenský brankář Marek Čiliak bude po odchodu z Brna chytat v Kontinentální hokejové lize za Slovan Bratislava. Čiliak potvrdil své nové působiště v úterý slovenské televizi Markíza, dnes jeho příchod oznámil i Slovan. Ve slovenském klubu bude pokračovat český brankář Jakub Štěpánek, z Chomutova přichází reprezentační obránce Mário Grman.

"Mám to všude blízko, doma budu v Brně i ve Zvolenu, takže je to ideální. I pro lidi, kteří se na mě budou jezdit koukat. Na Slovanu je skvělá atmosféra, bude mi to připomínat Brno," uvedl Čiliak a dodal, že měl i další nabídky z Česka, Ruska a Německa.

Čiliak přišel do Brna už v mládežnickém věku a od roku 2013 byl v Kometě brankářskou jedničkou. V minulé sezoně hájili branku Slovanu Štěpánek, Jakub Sedláček a před prosincovým odchodem do zámoří také další Čech Marek Mazanec.

Slovan dnes oznámil i jméno nového trenéra, kterým se stal Vladimír Országh. Kouč, který dvakrát za sebou dovedl Bánskou Bystrici k titulu v extralize, působí i jako asistent u slovenské reprezentace. Ve Slovanu Országh trénoval již v sezoně 2014/15, kdy byl asistentem Rostislava Čady a poté i Petriho Matikainena.