28. 01. 2023 Dnes má svátek Otýlie

Cyklisté, pozor! Na Brněnsku přibudou další tři kilometry cyklostezek

Další tři kilometry nových cyklostezek přibydou na jaře na Brněnsku v okolí Pozořic. Stavbaři tam nyní zahájili práce na prvním ze čtyř úseků.
cyklostezka-dso-slapanicko

Foto:

DSO Šlapanicko

Investorem je Dobrovolný svazek obcí Šlapanicko, který nedávno podepsal smlouvu se stavební firmou na stavbu první etapy cyklostezek na Pozořicku.

„V této etapě budou vybudovány celkem čtyři úseky cyklostezek: z brněnské Líšně do Podolí, z Podolí do Velatic a dva úseky, které propojí Velatice a Tvarožnou. Celková délka nových tras bude tři kilometry,“ upřesnil v tiskové zprávě manažer dobrovolného svazku obcí Rudolf Staněk.

Po vytyčení sítí a vytyčení trasy cyklostezky začnou zemní práce, pak bude následovat pokládka podkladových vrstev, pokládka asfaltových vrstev, terénní úpravy a na závěr dokončovací práce. „Stavba byla zahájena na přelomu června a července úsekem z Líšně do Podolí, přičemž dílo by mělo být kompletně dokončeno koncem dubna příštího roku,“ doplnil Staněk.

Povrch cyklostezek bude asfaltový s výjimkou jednoho z úseků Velatice – Tvarožná, kde bude zhutněný přírodní povrch.

Stavba navazuje na dvě předcházející etapy na Šlapanicku, kde bylo vybudováno šest úseků bezpečných cyklostezek, které umožnily oddělení motorové a nemotorové dopravy. Jejich uživateli jsou nejen cyklisté, ale také běžci, sportovci na kolečkových bruslích a lyžích, chodci, maminky s kočárky a další.

Na výstavbu poslalo dotaci z programu IROP Ministerstvo pro místní rozvoj a podílejí se na ní také členské obce svazku, přes jejichž katastrální území jednotlivé úseky procházejí.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT