Den náborů se blíží, na Kraví hoře si děti vyzkouší přes 50 sportovních aktivit už tento víkend

  • Foto

    Starez Sport

Následující sobota bude ve znamení sportu! Městská společnost STAREZ-Sport pořádá na Kraví hoře Den náborů a v rozsáhlém areálu představí 114 sportovních oddílů. Jejich cílem je upoutat zájem dětí a jejich rodičů a otevřít jim bránu ke sportování. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městské společnosti Michaela Radimská.

 „Vzbudit v dětech chuť ke cvičení je důležité. Zvláště po tom, co kvůli pandemii koronaviru trávily spoustu času doma a možnosti jejich pohybu byly velmi omezené. Chtěli bychom dětem ukázat, že se mohou lépe zabavit sportem než například u mobilu či počítače,“ uvedl nměstek brněnsképrimátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Akce odstartuje v sobotu v 9:00 hodin a vedle známých disciplín, jakými jsou fotbal, hokej, basketbal, volejbal či házená, se zájemci dozví také něco o méně tradičních sportech. Těmi jsou například curling, ve kterém se hráči po ledě snaží dopravit kameny co nejpřesněji do cíle, nebo lakros, který už před stovkami let hráli severoameričtí indiáni. Záměrem akce je pobídnout děti, aby se staly členy některého ze sportovních klubů, který na Kraví hoře bude své aktivity prezentovat. „Děti si mohou vyzkoušet přes padesát druhů sportů. Poznají rozmanitost pohybových aktivit a zjistí, co je baví a v čem jsou dobré,“ dodal Hladík.

 „Každý rok se setkáváme nejen s rostoucím počtem sportovních klubů, které své aktivity chtějí na Dni náborů prezentovat, ale také se zvýšeným zájmem dětí a rodičů. Věříme, že jinak tomu nebude ani tento rok. K akci jsme si navíc připravili doprovodný program. Nuda tedy na Kraví hoře nehrozí,“ dodal generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT Martin Mikš.

Organizátoři rozdělili sportovní aktivity do pěti kategorií podle barev. Děti, které vyzkouší od každé barvy dva druhy sportů, čeká na konci dárek.

„Vstup na akci je již tradičně zdarma a není nutná žádná registrace. Návštěvníci mohou využít i volný vstup na koupaliště Kraví hora. Malí sportovci, kteří nestihnou sobotní akci, nemusí zoufat. Pro zájemce se v neděli 5. září koná Den sportu v Městských halách Vodova. I tam budou děti hledat sport, který je baví,“ uzavřela Radimská.