Jak známo, svého soupeře porazila celkovým poměrem 4:1 na zápasy a postoupila do finále. I úvodní vzájemný duel letošního ročníku dopadl lépe pro Brno, které minutu před koncem rozhodlo o výhře 3:2.

Kometa má aktuálně na svém kontě 25 bodů, tedy pouze o jeden méně, než úterní plzeňský soupeř, který v uplynulém víkendu dvakrát prohrál. Nejprve v pátek ve Varech 1:3 a poté v neděli 0:3 v Liberci. Naopak Brňané mají za sebou dvě výhry. Ve středeční předehrávce zvládli těžký souboj se Zlínem – 3:2 po nájezdech, v neděli si poradili s Chomutovem – 3:1.

Jak přiznává jeden z trenérů Plzně Jiří Hanzlík, loňského semifinalistu aktuálně trápí koncovka. „Budu opakovat slova z pátečního zápasu. Srazila nás naše žalostná finální část hry, tedy střílení gólů. Není nám nic platné, že na pětasedmdesáti procentech hřiště hrajeme výborně a všichni nás chválí. To co mi předvádíme v koncovce, jak šance, tak řešení situací dva na jednoho, je žalostné. To nás prostě zabíjí. Jeden gól za víkend hovoří za vše," nebral si servítky kouč.

Dá se očekávat, že půjde znovu o vyrovnaný souboj těchto dvou soků, tak jak to bylo v prvním měření sil pod Špilberkem. Zápas to bylo až do 59. minuty naprosto vyrovnaný a zdálo se, že se půjde do prodloužení. Jenže v čase 58:47 uviděl volný puk na brankovišti Lukáš Nahodil a procpal ho za Milčakova. Domácí tak vyhráli těsně 3:2.

Co se týče statistik, asi nikoho nepřekvapí, že těm plzeňským vévodí zkušený útočník Milan Gulaš. Ve čtrnácti duelech si připsal 5 branek a 10 asistencí. Nejlepším střelcem indiánů je pro změnu nám dobře známý Vojta Němec, který posbíral osm branek a dvě asistence. V bráně se daří Dominiku Frodlovi (úspěšnost 93,36%), jehož v případě potřeby kvalitně zaskakuje běloruský gólman Dmitrij Milčakov (úspěšnost 91,73%).

Kometa je aktuálně pátá, Škodovka okupuje šestou pozici. Ve vyrovnané tabulce extraligy je každý zápas důležitý, Kometa nechce rozhodně nic podcenit a vyráží ke svému soupeři již v pondělí v 16:00 od své domovské DRFG areny. „Čekáme velice kvalitního soupeře, Plzeň sice dvakrát prohrála a nedala moc branek, ale víme, že podává kvalitní výkony. My bychom samozřejmě chtěli zápas zvládnout a věříme, že se nám to povede. Sestava by měla být podobná té, která odehrála zápas s Chomutovem, řešíme jeden otazník," říká před odjezdem trenér Kamil Pokorný.

Jak dopadne druhý vzájemný souboj v letošní sezóně? Duel startuje v Home Monitoring Aréně v úterý od 17:30.