Pohárovému dramatu na hřišti třetiligové Kroměříže přitom zpočátku nic nenasvědčovalo. Hosté domácí několikrát sevřeli a ve 12. minutě šli do vedení, když Texlův centr usměrnil hlavou do sítě Hladík – 0:1. Tentýž hráč o chvíli později pálil těsně vedle Lebánkovy branky a Texlův štiplavý pokus vzápětí gólman domácích vyrazil.

A přesně podle hesla Nedáš – dostaneš! domácí Brno ztrestali, když se po rohu opřel do míče Červenka a parádní ranou srovnal na 1:1. Jeho volej byl přitom prvním střeleckým pokusem, který mířil na Flodera v brance Zbrojovky.

Do druhého poločasu poslal kouč Dostálek dva čerstvé hráče Moravce a Přichystala, který hodně zaměstnával obranu Kroměříže. Ta však naopak poté dokázala několikrát nebezpečně zahrozit, a to hlavně po standardkách. Z jedné z nich domácí trefili dokonce v úvodu půle břevno.

„Když necháte ambiciózní domácí tým hrát, ti kluci ucítí šanci, zjistí, že můžou uspět. A chtějí dokázat, že jsou taky dobří. V některých okamžicích nás Kroměříž dostala pod tlak, zejména díky nebezpečným standardkám,“ přiznal trenér Zbrojovky Richard Dostálek.

Šance se pak střídaly na obou stranách, nicméně v poslední čtvrthodině před Floderem několikrát zahřmělo po rozích. A Kroměříž nakonec dotlačila míč i do sítě, ale kvůli ofsajdu gól neplatil, takže následovalo prodloužení.

V něm začali lépe hosté, když v 95. minutě Přichystal ve vápně posadil gólový centr na hlavu Ševčíka – 1:2 Jenže za pět minut bylo srovnáno poté, co Flodera prostřelil Houser. Další branka už ale nepadla, takže drama šlo do penalt.

Prvních osm střelců v nich nezaváhalo, byť si Floder dvakrát na míč sáhl. Za Brno postupně uspěli Čermák, Ševčík, Štepanovský a Hlavica. Pátá penalta domácích šla mimo, ale Matula nerozhodl, Lebánek ho vychytal. Šestou penaltu zneškodnil Floder, ovšem Lacík také minul. Naštěstí pro Zbrojovku pak Floder předvedl ještě jeden zákrok a Kryštůfek už dokázal v sedmé sérii rozhodnout.

„Nepřál jsem si takový konec, protože jsme chtěli postoupit bez problémů a šetřit síly na neděli, kdy nás čeká doma Varnsdorf, ale můžeme si za to sami. Místo abychom po prvním gólu byli na míči a přidali další branky, pustili jsme soupeře do hry. Přitom situace na další gól tam byly, mohli jsme být víc v klidu,“ zlobil se brněnský kouč Dostálek po postupu do třetího kola poháru.