09. 02. 2023 Dnes má svátek Apolena

Drama v poháru vyhrála Zbrojovka až na penalty! Mohli jsme si za to sami, zlobil se kouč Dostálek

Až po penaltách postoupili fotbalisté brněnské Zbrojovky přes Kroměříž do třetího kola MOL Cupu. Za drama jsme si mohli sami, zlobil se kouč Dostálek.
brnokromcl1

FC Zbrojovka Brno

Pohárovému dramatu na hřišti třetiligové Kroměříže přitom zpočátku nic nenasvědčovalo. Hosté domácí několikrát sevřeli a ve 12. minutě šli do vedení, když Texlův centr usměrnil hlavou do sítě Hladík – 0:1. Tentýž hráč o chvíli později pálil těsně vedle Lebánkovy branky a Texlův štiplavý pokus vzápětí gólman domácích vyrazil.

A přesně podle hesla Nedáš – dostaneš! domácí Brno ztrestali, když se po rohu opřel do míče Červenka a parádní ranou srovnal na 1:1. Jeho volej byl přitom prvním střeleckým pokusem, který mířil na Flodera v brance Zbrojovky.

Do druhého poločasu poslal kouč Dostálek dva čerstvé hráče Moravce a Přichystala, který hodně zaměstnával obranu Kroměříže. Ta však naopak poté dokázala několikrát nebezpečně zahrozit, a to hlavně po standardkách. Z jedné z nich domácí trefili dokonce v úvodu půle břevno.

„Když necháte ambiciózní domácí tým hrát, ti kluci ucítí šanci, zjistí, že můžou uspět. A chtějí dokázat, že jsou taky dobří. V některých okamžicích nás Kroměříž dostala pod tlak, zejména díky nebezpečným standardkám,“ přiznal trenér Zbrojovky Richard Dostálek.

Šance se pak střídaly na obou stranách, nicméně v poslední čtvrthodině před Floderem několikrát zahřmělo po rozích. A Kroměříž nakonec dotlačila míč i do sítě, ale kvůli ofsajdu gól neplatil, takže následovalo prodloužení.

V něm začali lépe hosté, když v 95. minutě Přichystal ve vápně posadil gólový centr na hlavu Ševčíka – 1:2 Jenže za pět minut bylo srovnáno poté, co Flodera prostřelil Houser. Další branka už ale nepadla, takže drama šlo do penalt.

Prvních osm střelců v nich nezaváhalo, byť si Floder dvakrát na míč sáhl. Za Brno postupně uspěli Čermák, Ševčík, Štepanovský a Hlavica. Pátá penalta domácích šla mimo, ale Matula nerozhodl, Lebánek ho vychytal. Šestou penaltu zneškodnil Floder, ovšem Lacík také minul. Naštěstí pro Zbrojovku pak Floder předvedl ještě jeden zákrok a Kryštůfek už dokázal v sedmé sérii rozhodnout.

„Nepřál jsem si takový konec, protože jsme chtěli postoupit bez problémů a šetřit síly na neděli, kdy nás čeká doma Varnsdorf, ale můžeme si za to sami. Místo abychom po prvním gólu byli na míči a přidali další branky, pustili jsme soupeře do hry. Přitom situace na další gól tam byly, mohli jsme být víc v klidu,“ zlobil se brněnský kouč Dostálek po postupu do třetího kola poháru.