Hity Earth, Wind & Fire zahájí v Brně festival Jazz Groove

Melodie a rytmy slavné chicagské skupiny Earth, Wind & Fire dnes zahájí festival Jazz Groove Brno. Zazní v Bobycentru v podání kytaristy Ala McKaye, který v kapele působil v jejím vrcholném období a podílel se na řadě jejích hitů.

  • Foto

    groovebrno.cz

Momentálně koncertuje s formací Al McKay’s Earth, Wind & Fire Experience.

Jazz Groove Brno navazuje na desetiletou tradici přehlídky Moravia Music Fest. Organizátoři se rozhodli změnit název a rozšířit žánrové vymezení. Slovo groove označuje je rytmický hudební základ, který posluchače podněcuje k tanci či podupávání. Kromě jazzu se "dobrý groove" cení také ve swingu, funku nebo třeba soulu.

Menší festivalové koncerty se podobně jako v minulých letech uskuteční v Metro Music Baru. Dvakrát tam zahraje brněnský B-Side Band se zpěváky Vojtěchem Dykem, Ondřejem Rumlem a Ondřejem Brzobohatým. Oba koncerty jsou dlouho dopředu vyprodané, pořadatelé ještě nabídli fanouškům limitovanou edici speciálních vstupenek. V ceně je celá diskografie plus dvě lahve vína, řekla ČTK za pořadatele Lucie Šimůnková.

Přehlídky se zúčastní také česko-slovenští Carpet Cabinet nebo kvarteto The Yellowjackets ze Spojených států, které má na kontě dvě ceny Grammy. Na konci října zahraje švédská formace Dirty Loops, o kterou je také velký zájem. Je to jejich česká premiéra, uvedla Šimůnková.

Pro větší a zahraniční projekty využije Jazz Groove Brno prostory Sonocentra. Například 6. října tam zahrají rovnou dva významné big bandy - Melody Makers Ondřeje Havelky a slovenští Bratislava Hot Serenaders.

Potřetí se do Brna vrátí francouzští Electro Deluxe. Před dvěma lety už byl Metro Music Bar fanouškům těsný, proto tentokrát kapela zahraje v Sonocentru. Závěr festivalu bude věnovaný tvorbě Blue Effect a kytaristovi Radimu Hladíkovi, který předloni zemřel. Vystoupí jeho souputníci a kolegové i následovníci.