Hokejisté Komety porazili v 50. kole extraligy Olomouc 3:0 a Hanáky tak přehráli i počtvrté v sezoně. Brňané navázali na páteční výhru nad vítězem základní části z Pardubic, v tabulce zůstali osmí a bodově se dotáhla právě na Kohouty. Šesté čisté konto v sezoně udržel Furch.

Hanáci mají k dobru duel na Spartě

Olomouc dokázala z posledních devíti zápasů vyhrát pouze dvakrát, Na rozdíl od svých konkurentů v boji o sedmé či osmé místo, které zajišťuje lepší pozici pro předkolo play off, však mají Hanáci k dobru úterní dohrávku na Spartě.

Otevřeli skóre v oslabení

V opatrném začátku zahrozili náznakem střeleckých příležitostí domácí Horký s Kollárem, skóre se ale měnilo po kuriózní situaci. Brno vytěžilo gól ve vlastním oslabení a dobrém forčekinku, když Konráda zaskočil z téměř nulového úhlu a ještě bekhendem od mantinelu Flek. Duel pak rozkouskovala řada vyloučení na obou stranách, pět minut dostali za bitku domácí Kučeřík a hostující Švrček. Ve vlastním oslabení se také zrodila šance Kuska, jehož nájezd z pravého křídla zlikvidoval Furch.

Vedení zvýšili po přesilovce

Kometa v úvodu druhé třetiny nevyužila minutu trvající výhodu dvou hráčů na ledě, ale náladu si spravila pár vteřin po vypršení dalšího olomouckého trestu, když Konráda propálil z mezikruží Koblížek. Příležitost ke korekci měli Hanáci rovněž v početní výhodě, jenže Navrátil trefil jen spojnici tyče a břevna. Lepší, a hlavně přesnější koncovku pak prokázali domácí, pas z obranného pásma krásně zužitkoval Vincour a nedal Konrádovi šanci.

Náskok si ve 3. periodě pohlídali

Od té doby měla Kometa hru pod kontrolou a pohodu si přenesla i do závěrečného dějství. Důsledně bránila střední pásmo, nepouštěla hosty do předbrankového prostoru. Závěr zápasu přinesl minimum šancí, což vyhovovalo domácímu Furchovi, který udržel čisté konto.

Byla to vybojovaná výhra, řekl kouč Komety

„Nenastoupili jsme v ideálním rozpoložení, hráli jsme takový lehkovážný hokej, ale dali jsme šťastný gól při oslabení, ten nás trošku uklidnil. Potom jsme hráli dobrý hokej. Fanoušci pro nás vytvořili parádní kulisu, výborně chytal gólman, který nás podržel v důležitých částech zápasu. Ubojovali jsme to do vítězného konce,“ zhodnotil duel kouč Brna Jaroslav Modrý.

Trenér Olomouce: Lepili jsme sestavu

Hanákům před zápasem vypadli dva hráči, takže trochu lepili sestavu. „Doufáme, že se nám zranění hráči co nejdřív vrátí. Neodvedli jsme špatný výkon, bohužel jsme nedali gól, šance jsme si vytvořili. Nemůžeme hráče nějak kritizovat. Odehráli jsme to lépe než minulý zápas, který jsme prohráli 4:0. Kometa využila šance, které měla, hlavně gól na 3:0 nás dorazil. Ale nemůžeme hráčům vytknout, že by nebojovali až do konce. Nasazení jsme měli, takto musíme pokračovat,“ uvedl trenér hostů Jan Tomajko.