Na špatných výsledcích se většinou podepsalo selhání techniky, situace se ale v posledních závodech zlepšila.

"Očekávám, že bude už všechno v pořádku v duchu posledního závodu v Doningtonu. K tomu dám ještě jako přidanou hodnotu znalosti tratě. Doufám, že mi to sedne. Když neskončím na bodech, tak budu zklamaný. Tajně mám v hlavě nějaký cíl, který zatím nechci říkat," uvedl Ježek na středeční tiskové konferenci.

Za slibné vykročení považuje, že se mu podařilo konečně získat balíček motoru s elektronikou. "V úvodu sezony mi motory vydržely jen pár kol. Problém byl, že se při výměně motoru musela vyměnit i elektronika. Nyní už mám díky balíčku na čem stavět. Před závodem v Brně vše nasvědčuje tomu, že bude motocykl fungovat," dodal Ježek.

Pochvaluje si domácí podmínky: spí ve své posteli, na okruh to má čtvrt hodiny. "Je to příjemná změna a pro mě trochu zvláštní okamžik v sezoně. Před závodem se nemusím plahočit už od středy po hotelích. Užívám si komfort domova, což jsem už dlouho nezažil," dodal český jezdec, který minulý týden strávil na horských kolech na Šumavě. "Mohl jsem trochu potrénovat. S fyzickou kondicí jsem na tom dobře," poznamenal.

Superbiky se do Brna vracejí po šestileté přestávce. "Návrat je velmi příjemný, neboť seriál má po změně vlastníka zcela jinou podobu. Všechno se dělá pro diváky, aby se bavili a užili si závody i dění v paddocku," uvedla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

V pátek budou na programu od 9:00 do 17:30 tréninky. Vrcholem programu budou závody superbiků, které startují v sobotu i v neděli ve 13:00.