Akutní nedostatek krve měla například nemocnice v Hodoníně, která situaci vyřešila díky sociálním sítím. Zařízení navíc omezila zákroky jen na ty nejnutnější, tudíž potřebují krve méně. Zásoby se ale podle mluvčích snižují, proto je dárců stále potřeba. V kraji je více než 200 potvrzených případů nákazy koronavirem.

Hodonínská nemocnice vyzvala dárce krve prostřednictvím facebooku. Díky pomoci veřejnosti se během pár dnů podařilo najít dostatek dárců. "Nutně potřebujeme, aby dárci chodili i v této naprosto mimořádné situaci," řekla Hana Raiskubová z nemocnice v Hodoníně.

Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára uvedl, že v souvislosti s aktuální situací se snížil počet dárců. "Chodí k nám zhruba 70 až 90 dárců denně. Krev je stále potřeba," řekl Žára. Nemocnice má největší transfuzní oddělení v kraji, zásobuje krví i jiné krajské nemocnice. V první polovině března čelila kybernetickému útoku. Na několik dní se zastavily odběry. Situaci vyřešili díky rezervám.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně otevřela odběrové místo loni v listopadu. Mluvčí nemocnice Dana Lipovská uvedla, že momentálně chodí až o polovinu méně dárců než obvykle. "Někteří mají obavy vycházet z domova a část je v karanténě. Krev stále odebíráme. Vzhledem k tomu, že se snížil počet operací, jí máme dostatek. Zásoby krve se však budou snižovat. Stále vítáme každého, kdo se rozhodne krev darovat. Darování krve je bezpečné," uvedla Lipovská.

Méně krve odebírají také v nemocnicích ve Znojmě, Břeclavi a Kyjově. V břeclavské nemocnici klesají počty dárců až na třetinu. Snížil se počet zákroků, tudíž jim množství krve stačí pro běžnou potřebu. V případě nedostatku některé krevní skupiny dárce telefonicky kontaktují.