Páteční domácí zápas byl pro Kometu ideální příležitostí vrátit středočechům středeční porážku. Kometě sice chyběli nemocní Holík, Mueller, Valský a také Luciani, ale poprvé se v brněnském dresu představily čerstvé posily Hájek, Svoboda a Gajarský. Hájek, bek New York Rangers, se na výhře domácích podílel dvěma asistencemi.

První třetina byla celkem vyrovnaná a bylo znát, že hlavně domácí chtějí vycházet hlavně z dobré defenzívy. Přesto to byli právě oni, kterým se po přečíslení v závěru první třetiny podařilo vstřelit první branku – po ose Hájek – Schneider doputoval v 17.minutě kotouč ke Klepišovi a ten nedal mladoboleslavskému gólmanovi Krošeljovi šanci. Kometa šla do kabin s jednobrankovým náskokem.

Brnu branka pomohla především k uklidnění, což se přeneslo zejména do kombinace a její přesnosti. Ve 24. minutě nabil Hájek puk do jízdy rychlému Pláškovi, který nedal Krošeljovi šanci. Krátce po přesilovce pak bombu Jakuba Zbořila tečoval Horký a náskok Komety tak vzrostl na 3:0.

Ve třetí třetině vsadili hosté vše na útočnou kartu, ovšem brněnská defenzíva dlouho pracovala výborně a nepustila Středočechy do vážnější příležitosti. Naopak z brejků mohla navýšit svůj náskok, ale Klepišovi poslední klička nevyšla podle představ.

Boleslav se ale nevzdala, nejprve v přesilovce propálil Klimeše Jääskeläinen, aby za necelé tři minuty Radim Zohorna snížil na rozdíl jednoho gólu. Sebevědomí se tak přesunulo na stranu hostí, jejich tlak v závěru gradoval. K dobru dostali i přesilovku, ale nevyužili ji, stejně jako 76 vteřin hry bez brankáře. Brno výhru uhájilo.