První domácí zápas nové sezóny? To je vždy výjimečný okamžik. A letos tomu v Kometě nebylo jinak. Brněnští hokejisté se v neděli před vlastním publikem představili v extraligovém utkání po dlouhých pěti měsících od úspěšného jarního finále. Pro úvodní třetinu duelu s Plzní oblékli speciální army dresy, aby jejich prostřednictvím vzdali poctu válečným veteránům. Výtěžek z následné aukce dresů Kometa věnuje Komunitnímu centru pro válečné veterány v Brně.

Dresům Komety historicky dominují modrá a bílá barva. Armádní symboly se do jejich celkové estetiky promítly v roce 2016, kdy brněnský klub uspořádal sérii zápasů pod širým nebem Hokejové hry, a vzdal čest příslušníkům všech záchranných složek České republiky. Výtěžek z tehdejší aukce dresů putoval na Fond vojenské solidarity pro výstavbu Komunitního centra pro válečné veterány v Brně. Nyní se Kometa rozhodla myšlenku rozvinout.

Samotný zápas byl o vedoucích gólech Komety a brzkých odpovědích Plzně. V první třetině šli domácí do vedení po trefě Zaťoviče, kterému přhrával Petr Holík. Za osm minut pak za Pleň srovnal nejlepší hráč minulého ročníku extraligy Milan Gulaš, když ze strany důrzně najel před Langhamera a procedil puk mezi tyčí a ramenem brněnského gólmana. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhé dějství bylo opět velice vyrovnané a to, že nepadla žádná branka rozhodně nebylo proto, že by týmy nějak urputně bránily. Rychlý hokej se šancemi na obou stranách bavil téměř osm tisíc diváků v brněnské hale.

Ve třetí třetině šla do vedení opět Kometa – Petr Holík se z nahravače změnil ve střelce. Od pravého kruhu vystřelil Mueller, jeho střelu běloruský gólman ve službách Plzně jen vyrazil a Petr Holík skóroval. Brněnská radost však trvala jen minutu. Langhamer také neudržel puk v lapačce a osamocený David Kindl dopravil puk za záda brněnského gólmana.

I po vyrovnání pokračovaly oba týmy ve svižném tepmu a bylo vidět, že na plichtu nehraje ani jeden z nich. Přesilovky se ani jednomu mužstvu po celý zápas neděřilo proměňovat, ale Kometa se probudila v této herní disciplíně právě včas. Při vyloučení Davida Stacha za hákování si Kometa vytvořila obrovský tlak a ten vyvrcholil gólem Lukáše Nahodila – minutu a třináct vteřin před koncem tak nakročili domácí ke tříbodovému zisku. O ten se sice při šancích v power play hrající Plzně museli strachovat, nakonec i díky zásahu Langhamera maskou při jedné ze střel nakonec těsné vedení uhájili.

HC Kometa Brno tak má po dvou úvodních duelech stoprocentní bilanci a do sezóny tak vkročila excelentně. Další duel čeká brněnské hokejisty v sobotu na ledě Olomouce.