První třetina úvodního čtvrtfinále dopadla lépe pro domácí tým, který už ve druhé minutě vedl 2:0. Nejprve na modré čáře dostal mnoho prostoru obránce Tomáš Kundrátek, který si najel mezi kruhy a zamířil přesně mezi betony gólmana Vejmelky – 1:0. O půlminuty později to zkusil z podobné pozice pro změnu Michal Kovařčík, jehož střela skončila v brněnské síti – 2:0.

Kometa se s výsledkem snažila něco udělat, dobrou pozici k zakončení měl Jakub Klepiš a také Petr Mrázek, který se v brněnském dresu objevil po pěti letech. Gólman Kacetl však jejich pokusy vyčapal. Střely na bránu po první třetině byly 7:6, nicméně efektivní Oceláři vytěžili tři góly, jelikož se ve 13. minutě zjevil na zadní tyči Martin Růžička a Karla Vejmelku nahradil v bráně Lukáš Klimeš.

Pro Michala Gulašiho to byl na třineckém ledě celkově 850. zápas v nejvyšší soutěži. A právě zkušený bek byl hodně vidět, když svému týmu pomáhal v oslabení, jednou i při hře tři na pět. Kometa tyto těžké chvíle dokázala ustát a neinkasovat. Ovšem Slezané se přeci jen ve druhé části jednou trefili, Jack Rodewald dostal ideální přihrávku na levý kruh a jeho rána z voleje zapadla do sítě – 4:0. I hosté se dočkali přesilovek, několik velkých šancí však Kacetl pochytal. Nejblíže gólu byl Mueller, pak to také zkoušel Král, stav se ale do konce druhé periody neměnil.

Ve 46. minutě hráli domácí další přesilovku a tu využil Erik Hrňa, který si najel před Klimeše a i když při střele zlomil hůl, puk prošel do sítě – 5:0. Snížit skóre mohl následně Mueller po pobídce Krále, ale ani nadvakrát se kotouč do brány nedostal. Moravané chtěli dát branku, se soupeřem měli vyrovnanou statistiku střel, leč z gólů se radovali pouze Oceláři. Ti jdou v sérii do vedení 1:0.