Další cyklostezka na území Jihomoravského kraje dostala zelenou. Radní teď vypsali veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci, nová stezka v délce přes 3,6 kilometru propojí Želešice, Modřice a Rebešovice na Brněnsku. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala hejtmanova mluvčí Alena Knotková.

Půjde o stavbu nové komunikace v prostředí nezpevněných lesních a polních cest. „Vznikne tak zcela nová liniová stavba. Předpokládáme, že celkové náklady projektu dosáhnou částky 51,5 milionu korun,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Zámečník (KDU-ČSL).

Kraj chce na stavbu cyklostezky použít především finance z evropských fondů

Součástí projektu je i lávka, na kterou bude převedena cyklistická a pěší doprava přes řeku Svratku v katastrálním území Modřic a Chrlic. „Navrhované cyklistické stezky vždycky trasujeme v návaznosti na existující dopravní infrastrukturu. Začátek cyklostezky tak bude v obci Želešice a s navrhovanou lávkou přes řeku Svratku zajistí propojení Modřic a Rebešovic. Nová cyklostezka bude navazovat na dálkovou trasu Brno-Vídeň a dálkovou trasu evropského významu EuroVelo 9,“ doplnil Zámečník.

Jak následně dodal, připravovaná cyklostezka bude sloužit nejen nadšencům pro cykloturistiku, ale jejím vybudováním chce kraj také zvýšit bezpečnost lidí, kteří tudy na kole jezdí za každodenní prací nebo do škol.

Na stavbu již bylo v květnu vydáno územní rozhodnutí

Projekt by měl podle odhadů stát asi 2 miliony korun (včetně DPH) a se zahájením stavebních prací se počítá v půlce roku 2025.