Cyklostezka vedoucí od Kamenné čtvrti směrem k lokalitě Anthropos v Brně je uzavřená kvůli havarijnímu stavu skály a riziku padajících kamenů. Cyklisté i pěší by se měli místu vyhnout. V tiskové zprávě o tom informovala Radka Loukotová z tiskového oddělení magistrátu. Město na zajištění skály povolalo odborníky. Práce potrvají odhadem týdny.

Lidé narazí na oplocení

Lidé v místě kolem řeky Svratky v Pisárkách narazí na drátěné oplocení a výstražné cedulky. „Ze skály nad stezkou se začaly uvolňovat kameny, a město ji proto z bezpečnostních důvodů okamžitě uzavřelo,“ objasnila Loukotová.

Skála je ve třetím stupni havarijního stavu

Ze zpracovaného geotechnického posudku vyplynulo, že skála je v havarijním stavu se stupněm rizika III. Na jejím zajištění už začala pracovat odborná firma.

Zajištění skály potrvá několik týdnů

„Rozsah prací bude záležet na přesném stavu skály, který experti při své činnosti zjistí. V tuto chvíli se uzavírka předpokládá v řádu týdnů,“ řekla Loukotová. Oficiální objízdná trasa není. „Lidé by z opatrnosti neměli chodit ani do lesů nad cyklostezkou, kde se zmíněná nestabilní skála nachází,“ dodala Loukotová.